TV Trwam online

Zobacz TV TRWAM w internecie
Telewizja Trwam to najlepsza ogólnopolska, niezależna stacja telewizyjna, jedyna o profilu katolickim
Polub TV Trwam online na Facebooku:

Słuchaj także Radio Maryja na żywo


Program Telewizji Trwam:
Kamery i mikrofony Telewizji Trwam są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne dla Polaków wydarzenia. Codziennie dziennikarze ośrodka warszawskiego przygotowują cztery serwisy informacyjne, a od poniedziałku, 2 lipca, nowy, prowadzony na żywo program publicystyczny „Polski punkt widzenia”. Na owoc ich ciężkiej pracy – wiarygodne, rzetelne, ciekawie podane informacje przedstawiające niezdeformowany obraz Polski i świata – czekają ludzie spragnieni prawdy.

Od ponad czterech lat, czyli od pierwszego dnia nadawania Telewizji Trwam, charakterystyczny sygnał oznajmia, że za chwilę rozpocznie się kolejny serwis informacyjny. Na kilkanaście minut programu składa się całodzienna praca wielu ludzi, których nie widzą słuchacze. Redaktorzy, dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, montażyści, obsługa techniczna, kierowcy… bez tych osób nie będzie serwisu, informacje nie popłyną w świat. Na czym polega ich praca? Jak powstaje program informacyjny? Dzięki uprzejmości naszych kolegów z Telewizji Czytelnicy „Naszego Dziennika” i telewidzowie Telewizji Trwam mogą zajrzeć do dziennikarskiej „kuchni”.
Dzień w redakcji ośrodka telewizyjnego w Warszawie otwiera poranne kolegium. Już wtedy znane są zapowiedzi, co wydarzy się w kraju i na świecie. Redaktorzy dokonują wyboru najważniejszych tematów, planują obsługę interesujących wydarzeń, wyznaczają, kto gdzie pojedzie. Po rozdzieleniu tematów ekipy telewizyjne jadą w teren – na konferencje prasowe, do Sejmu, poza miasto.

Ekipa to trzy osoby: dziennikarz, operator kamery i dźwiękowiec. Tak jak montażyści pracują na sprzęcie najnowszej generacji, wszystko w technologii cyfrowej. Wysokiej klasy fachowcy umieją zapanować nad plątaniną kabli, setkami guzików, przycisków. Najciężej ma operator, który dźwiga sprzęt – duża kamera telewizyjna waży prawie 20 kg. Tam, gdzie dzieją się gorące wydarzenia, reporterzy muszą walczyć o miejsce, o najlepsze ujęcie, a dziennikarze przebić się, żeby zadać pytanie na konferencji prasowej. Do tego codziennie setki przejechanych kilometrów, nawet tylko w obrębie Warszawy.
Często wydarzenia biegną innym rytmem niż ułożony plan dnia. Dlatego trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie. Nagłe zawirowanie polityczne – partie zwołują nieplanowane konferencje prasowe, briefingi. Czy jakiś tragiczny wypadek… Wtedy redaktorzy wydania błyskawicznie wysyłają ekipy w nowe miejsca.
Ważną częścią informacji telewizyjnej jest tzw. setka. W języku mediów oznacza to sto procent głosu i obrazu. Nagrywana jest wypowiedź do kamery, która potem „idzie” w serwisie. Określenia „setka” budzi różne skojarzenia u osób niemających kontaktu z medialnym językiem. Są zdziwione, gdy dziennikarz Telewizji Trwam chce się z nimi umówić… na setkę.
Gdy reporterzy zbiorą informacje, wracają do redakcji. Rozpoczyna się praca nad zgromadzonym materiałem. Trzeba wybrać najlepsze ujęcia, nagrać „offa” – tekst, który podkłada się pod obraz. Montażyści dobierają odpowiednie „przebitki”, potem oglądają je wspólnie z dziennikarzem, ustawiają właściwy poziom dźwięku, żeby telewidz miał wrażenie, że jest uczestnikiem oglądanego wydarzenia. Z wielogodzinnego materiału powstaje parominutowa relacja. Całość nagrania trafia do archiwum.
Po zmontowaniu materiału rozpoczynają się przygotowania do emisji w studiu. Redaktor wydania układa kolejność pojawienia się informacji w serwisie. W tym czasie prezenter szykuje się do występu na wizji, by przedstawić wiadomości. Ostatnie muśnięcie pudrem, poprawienie fryzury, która musi prezentować się nienagannie. Sygnał… I rozpoczyna się emisja. Oczywiście wszystkie serwisy nadawane są na żywo. Gdy w ostatniej chwili pojawi się nowa ważna informacja, jest odczytywana w trakcie wydania.
Codziennie warszawski ośrodek Telewizji Trwam przygotowuje cztery serwisy informacyjne: o godz. 16.00, 18.05, 20.00 i tuż po Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. W każdym wydaniu prezentowane są informacje z Polski i ze świata, te ostatnie przekazywane głównie za pośrednictwem Agencji Reutera. Ale nie tylko. Ekipy TV Trwam jeżdżą za granicę, obsługując ważne wydarzenia, np. relacjonowały pielgrzymkę Ojca Świętego Benedykta XVI w Niemczech, sprawę ekstradycji Edwarda Mazura czy pogrzeb Siostry Łucji – była to jedyna ekipa z Polski. Telewizja Trwam stale współpracuje z watykańską telewizją Telepace i telewizją SAT 2000 Episkopatu włoskiego. Dzięki temu telewidzowie mogą oglądać relacje ze wszystkich uroczystości z udziałem Ojca Świętego na terenie Włoch.

Tym, co wyraźnie odróżnia serwisy TV Trwam, od wielu innych stacji, jest szacunek dla człowieka, dla jego godności. Przekazywane wiadomości nie epatują przemocą i brutalnością, nie żerują na ludzkich dramatach i nieszczęściach. Dziennikarze nie wkraczają w życie prywatnych ludzi, nie upubliczniają ich tragedii. Tylko w serwisach TV Trwam można zobaczyć przemilczane w innych mediach i agencjach informacje o obronie życia, filmy z badań USG pokazujące życie dziecka w łonie matki. W ten sposób Telewizja służy cywilizacji życia i realizuje wielkie zadanie nałożone na Rodzinę Radia Maryja przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
W odróżnieniu od innych stacji serwisy TV Trwam uwzględniają więcej wiadomości z życia Kościoła: w każdą środę jest relacja z papieskiej audiencji, w niedzielę z modlitwy „Anioł Pański” z Watykanu. – Staramy się też pamiętać o ważnych wydarzeniach historycznych, zwłaszcza tych z najnowszej historii Polski – mówi redaktor Dariusz Pogorzelski. Stąd na antenie przypominane są postaci wielkich bohaterów okresu II wojny światowej i czasów powojennych, prześladowanych przez reżim komunistyczny. Często w serwisie można zobaczyć widowiskowe rekonstrukcje bitew historycznych – pod Olszynką Grochowską, nad Bzurą, bardzo atrakcyjne dla widzów w każdym wieku. W ten sposób TV Trwam przypomina o dziedzictwie kulturalnym naszego Narodu, pomaga budować świadomość historyczną, zwłaszcza młodego pokolenia.
Serwisy informacyjne przygotowuje młody zespół. Najważniejszym standardem ich pracy jest dochowanie najwyższej staranności w przekazywaniu obrazu wydarzeń, obiektywnie, bez złośliwości. – Nawet nieżyczliwi mówią, że u nas nie ma manipulacji – przyznają.
Dziełem zespołu redakcji warszawskiej jest najnowszy program publicystyczny TV Trwam – „Polski punkt widzenia”. Prowadzony na żywo o 21.30. Do studia zapraszani są politycy, eksperci, działacze, którzy komentują w pogłębiony sposób najważniejsze wydarzenia dnia. I tak w trzech pierwszych wydaniach „Polskiego punktu widzenia” o proteście służby zdrowia mówił wiceminister Bolesław Piecha, o projekcie reformy finansów państwa wicepremier Przemysław Gosiewski, a najważniejsze tematy polskiej polityki zagranicznej przybliżał wiceminister Paweł Kowal.
Praca w redakcji trwa bez przerwy, stale trzeba śledzić agencje, oglądać światowe stacje telewizyjne, by nie przeoczyć ważnej informacji, wyłapać ciekawy temat, który warto przedstawić publiczności TV Trwam.
Trwam – ta nazwa szczególnie zobowiązuje dziennikarzy ośrodka warszawskiego. Trwam – bo wiem, że moja praca jest czymś więcej niż wykonywaniem zawodu. Trwam – bo służę ludziom, którzy czekają na prawdziwe, rzetelne informacje. Trwam – bo wnoszę swoją cząstkę do budowania dobra wspólnego. To z myślą o Państwu.
Małgorzata Rutkowska

tv-trwam.pl

Zobacz:
Budowa świątyni w Toruniu

Oglądaj najnowsze Informacje Dnia – codziennie w TV Trwam

302 Comment threads
79 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
126 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Polacy

Panie Dworak: MULTIPLEKS dla Tv TRWAM !

Swoi...

Szanowny Pan Prez. B.KOMOROWSKI jest w bledzie, publicznie wypowiadajac sie…Pierwszym jest PRAWO BOZE i/lub NATURY, zas Prawo CYWILNE
UZUPELNIA oba prawa: BOZE i/lub NATURY. Dobre prawo Cywilne NIE NISZCZYje , ale uwzgledni je dla DOBRA NARODU. Chyba jasno jest napisane..
..

Polacy, chorzy pytaja...

Panie J.DWORAK : Kiedy wreszcie MULTIPLEKS dla Tv TRWAM ?

Polacy z Polonia

Polacy GRATULUJA Tv-TRWAM z okazji X-LECIA !

Polacy z Polonia

Polacy GRATULUJA Tv -TRWAM z okazji jej X-LECIA

NAROD POLSKI

Czekamy na MULTIPLEKS dla TV TRWAM

Polacy z Polonia

J.DWORAK + KRRiTv, klamliwie „kreca jak szewc butem”

Polacy

J.DWORAK i KRRiTv DISKRYMINUJA Tv TRWAM i trzeba ich USUNAC !

POLACY w Kraju i Zagranica

Rado M.i Tv Trwam daja NAJWSPANIALSZE PROGRAMY w Polsce !

POLACY z chorymi

Ciagle czekamy na MULTIPLEKS dla Tv Trwam

BIBLIA...

Grzeszne i OBRZYDLIWE jest Wspolzycie HOMOSEKS-ow…

Polacy

Panie Dworak: MULIPLEKS dla Tv-TRWAM ! Czekamy

POLACY

Czekamy na MULTIPLEKS dla Tv TRWAM …

Polacy z Polonia

Stokrotne DZIEKI BOGU za MULTIPLEKS dla Tv- TRWAM

Podziekowanie

BOGU DZIEKI za MULTIPLEKS dla TV TRWAM

Modlitwa

DZIEKUJEMY Bogu za MULTIPLEKS przyznany TV TRWAM

Polacy

XXI PIELGRZYMKA R.MARYJA to Manifestacja WIARY i JEDNOSCI Narodu

Polonia

Abp S.L.GWODZ jest Wspanialy – UWIELBIAMY Go

Rodacy

Wyglada ze DIABEL jest NA LUZIE w POLSCE, Europie i Swiecie

Polacy i Polonia

Jest MULTIPLEKS dla TV Trwam – DZIEKI Bogu .

RODACY w Kraju

Jest CZAS dla Tv TRWAM nadawac na MULTIPLEKSIE

Widzowie i Sluchacze

Na MULTIPLEKS dla TV Trwam czekaja chorzy i zdrowi

rudi

ks judyty 16(16-17)
plonacy obloczek w ksztalcie morza czarnego
sierp zdeptany bedzie

ataner

Duchu sw.spraw bym zawsze i wszedzie szept Twoj słyszała w duszy mej Bym pamietac chciala znaki Twej interwencji roze od wariata z czestochowy bym nie szukala ideałow Bo tylko Ty trojedyny Boże kochac tak mozesz bym wierna byla dziadostwu swietemu, i niepewnosci mrokom gdy mi je dasz bym siebie zapominala… Czytaj więcej »

renia

where are yuo are justin biber??????????????????????????

Monia

helo kocham to radio

TX Ranger

Stoji za Arabia Sadyjska, ktora finasuje Czeczencow.
Chce sie zemscic na fakt ze Rosja obronila Syrie przed inwazja kabaly.
Widze jedna mozliwosc zbombardowanie Saudyjczykow.
Jak bestialsko islamisci morduja chrzescijan, od Afryki do Iraku czy Syri wszyscy widza, Czas temu polozyc koniec.

kanadyjec

A kto temu ma polozyc koniec!! najlepiej niech to zrobia amerykanie, ktorzy zaczeli ten dizaster na prosbe niby zagrozonego izrala.

Zygmunt Maj

Radio MARYJA słucham od początku ,TELEWIZJE TRWAM oglądam od 9lat dlaczego nie pozwolić oglądać CHORYM, w PODESZŁYM WIEKU, którzy ciężko pracowali przez swoje całe życie, P. DWORAK -cała P. klika jak macie choć trochę sumienia jako Władcy tego ŚWIATA POZWÓLCIE NAM SZARYM OBYWATELOM zobaczyć APEL JASNOGÓRSKI, I prawdę oraz wiele… Czytaj więcej »

kkk

Jesteś idiotą i kretynem.

Eliza

czy można gdzieś obejrzeć apel jasnogórski z 17. marca 2014r ?

Grzes
Elzbieta

Prosze , o podanie nazwy zespolu, ktory spiewa piesn pt Jeruzalem, Jeruzalem ,to miasto na ktore czekamy. Czesto wlaczana w tv Trwam po po wieczornej modlitwie rozancowej.

Pawel28

Agapetos – Jeruzalem to miasto, na które czekamy

Paweł28
Adam Frysiak

Zmartwychwstanie Chrześcijaństwu Jeszcze tylko Ostatnia Wieczerza oto moje ciało oto moja krew oto twoja Matka oto jest opoka… więc do dzieła… Piotrze zbuduj tu mój kościół zbuduj w moje imię aż po krańce ziemi nigdy nie przeminie Judasz iż kariota czeka cię nagroda pierw czarna robota… odstąpienie wskazanie zdrada i… Czytaj więcej »

Michael

Najbardziej kłamliwa stacja telewizyjna w Polsce..

GOŚĆ

NAJBARDZIEJ ZAKŁAMANY TO JEST TVN.

Krzysztof

Z dwojga złego lepsze jest TVN od TRWAM.. Rydzyk jest, jak Goebbels..

isa

No to się wysiliłeś ! Żyłka ci nie pękła ?Co musisz mieć w tej biednej głowinie, żeby taki „hit” napisać?

Gość...

Ciekawe, co Ty masz w „mózgu”, że tak zawzięcie bronisz tego goebbelsa z Torunia.. Pewnie już żyłki tam dawno temu pękły..

Krzysztof

Pisze pod imieniem Krzysztof, ale ten moj imiennik piszac o O.Rydzyku przekroczyl ramy zdrowego rozsadku. Sa I tacy Krzysie.

4r554t54

SAM JESTEŚ ZAKŁAMANY, IDIOTO.

cobra51

nie jestem żadnym fanem ale takie media również muszą być dla ludzi pragnących oglądać , słuchać również takie media ale ,TVN, TVP-Info inaczej zwane również TVN-Info, TVP,POlsat to są dopiero stacje typu CAŁE KŁAMSTWA CAŁĄ DOBĘ ! Czasem coś obejrzę , posłucham merytorycznej rozmowy ludzi z kulturą ,a nie jak… Czytaj więcej »

isa

Gdyby była kłamliwa, to bez przerwy odbywały by się rozprawy przed sądami, o okłamywanie społeczeństwa i podawanie nieprawdy. A jakoś ich nie ma! Ale bluzgnąć sobie możesz – i tak wszyscy mają cię w d….

surt67

A JAKIŚ BLUZG widzisz we wpisie Michaela?

pppp

isa, ty kurwo, spierdalaj.

Sylwia

tu każdy może się wypowiedzieć i wyrazić swoja opinię ale w sposób kulturalny, bez chamstwa, ordynarności a przede wszystkim merytorycznie
nie należy ulegać emocjom , one niczemu dobremu nie służą , dają tylko obraz kto kim jest

Zdzisław

Szczęść Boże. Od kilku dni nie mogę oglądać TV TRwam w internecie ze str http://tv-trwam.pl/na-zywo Mam internet o prędkości 10Mb i do pewnego czasu z tej strony mogłem oglądać. Był doskonały obraz i dźwięk. Teraz kręci się kółko i po jakimś czasie wyswietla się po angielsku jakiś napis i już… Czytaj więcej »

s. Halina

Dlaczego zanika głos. Bywa, że nie słychać tego co mówią dane osoby, albo słychać bardzo słabo. Czy da się coś z tym zrobić?

jan

ten MICHALKIEWICZ oczernia jak zawsze Zydow…jaky zazdroscil ze to ludzie niemordercy i ze od Zydow idzie Zbawienie( w krzyzu Chrystusa jest nasze Zbawienie i Chrześcijaństwo – czyli piewrsi Apostolowie(ksieza) i pierwsi Papieże- zydami i swieci i ci co go widzieli (oni nasi starsi braciaa my mlodsi bracia a wiec stanowimy… Czytaj więcej »

isa

Jasiu! Palnij się w łeb, lub poczytaj więcej o zbrodniach popełnionych przez Żydów(zacznij od zamordowania przez nich Chrystusa), potem o wydawaniu polskich bojowników podczas powstania styczniowego, przeleć sobie przez wymordowanie polskich oficerów przez żołnierzy sowieckich w Katyniu (wszyscy byli Żydami), na rozkaz Żyda Berii, a zakończ na potwornych zbrodniach komisarzy… Czytaj więcej »

kolo

Masz rację Janie! Ale czego oczekiwać od kogoś, komu bliżej do Hitlera, niż do kogoś, kto jest prawdziwym i uczciwym PATRIOTA!!

kanadyjec

Czy wy oba zydy?!

kanadyjec

Po pierwsze nie glupek, ale bardzo madry inteligentny polak. A kiedy bedziesz probowal wychwalac zydow to: 1 ….a krew jego na nas i na syny nasze. 2 brali czynny udzial w denuncjacji polakow tak przy brankach carskich ,jak przed i w czasie II wojny swiatowej 3 mordowali, torturowali i upadlali… Czytaj więcej »

eugeniusz

Dziekuje prowadzacym za slowa z Panem Bogiem,bo niestety Ojcu Św.nie może to przejść przez gardło tylko do widzenia.

fffff

JEBAĆ TV TRWAMf

count

fffff: Dlaczego publikuje sie wypowiedzi takich osobnikow????????????????

Lechita

bo mamy wolność słowa katolicy obrażają to i będą obrażani

jadwina

Bogu dzięki za telewizję TRWAM niech Bóg błogosławi a Maryja nasza uwielbiana MATKA ma w opiece Ojca Tadeusz Rydzyk i wszystkich kapłanów.

Nick Reignger

Na temat bałwochwalstwa Z państwa programu wywnioskowałem, że wierzycie że nie ma innych bogów poza tym jedynym bogiem stwórcą wszechświata. Moim zdaniem jest wiele bóstw i każdy z nich jest innym odzwierciedleniem szatana. Szatan przybiera wiele form, może być Balem lub słońcem. Dzisiaj najpopularniejszy jest sam szatan. Ludzie wyznają demona… Czytaj więcej »

Jjerryskowron@gmail.com

Do;Krzysztow,gosc,przejde do twojego poziomu,i powiem ci wprost:-cuchnie od ciebie szambem,bo w gebie masz wychodek

kolo

Cuchnie od ciebie DEBILU kretyństwem !!!

ZrobionyWkonia

Nie dajcie się nabrać na rklamę DARMOWATV nawet wpromocji. To nie działa !!!

Uczciwy

AH1N1 MOŻE ZABLOKOWAĆ ZIOŁO CZYSTKA. ODP. DO WIADOMOŚCI SMIERCI POLAKA NA GRYPĘ ŚWIŃSKĄ.

telewizja szatana to jest trwam

Witam cieszę się z tak ważnego tematu – Obronność w Poznaniu 24 czerwca odbyła się konferencja na ten temat min z Panem Szeremietiewem i innymi ekspertami i specjalistami wojskowości – była też obecna poseł Anna Siarkowska będąca w Komisji Obrony Narodowej. także szeroko informowano o prawie do posiadania broni, do… Czytaj więcej »

Dość ciemnoty !!!

Gdyby Goebbels miał w swej ekipie Rydzyka, to Niemcy wygraliby wojnę..

Jarek Kaczyński

Wodolejstwo. Gadanina o niczym.

Sylwia

słuchałam RM a potem TV TRWAM od początku, uczestniczyłam w marszach w obronie tych mediów , bo uważałam , że tak trzeba,bo niosły one wartości cywilizacyjne i patriotyczne , które sobie bardzo cenię Nie mam jednak bielma na oczach i obiektywnie osądzam wydarzenia i z przykrością stwierdzam, że ostatnio te… Czytaj więcej »

Tomasz Slosarz

bbbhttps://www.youtube.com/watch?v=D98IP1WWAx8&fbclid=IwAR2XrpGqXn_7cS010yHE5V6-QxgbWdeUE5yNpu6DQeOvcFy7ffLrTco88Fc

Ferdynand Barbasiewicz

„CO BYŁO PIERWSZE W TWORZENIU KURA CZY JAJKO, FUNDAMENTALNE PYTANIE? Oczywiście po wyjściu z wody morskiej ŻYCIA i transformacji ewolucyjnej, KURA była pierwsza”. Religia i człowiek a rzeczywistość UNIWERSALNEJ MĄDROŚCI NATURY. Ferdynand Barbasiewicz, autor subiektywnej próby zrozumienia UNIWERSALNEJ MĄDROŚCI NATURY. Ferdynand Barbasiewicz, autor CZYM JEST RELIGIA I CO STANOWI WATYKAN?… Czytaj więcej »