O Jerzym Robercie Nowaku, Waldemarze Łysiaku i Krzysztofie Karoniu

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się między innymi na temat Jerzego Roberta Nowaka. Uważa, że profesor Nowak wykonuje benedyktyńską pracę, którą w innych krajach, wykonują całe sztaby ludzi dysponujące wysokimi budżetami.

Pan Baczyński się słucha!

Stanisław Michalkiewicz – o tym, kto stoi za pismem „Polityka”, wypowiedzi pana Jacka Bartosiaka w sprawie stosunków Polski i USA, swojej ocenie postaci Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Przekształcenie OFE w PPK? Polacy zostaną oskubani na 22 mld złotych!

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat Mieczysława Wachowskiego, który pojawił się u boku Kukuńka (Lecha Wałęsa) jako jego kierowca, ale z czasem zaczął wykazywać więcej inicjatywy, aż w końcu został ministrem w kancelarii prezydenta.

Ostro o Kukuńku!

Stanisław Michalkiewicz odnosi się do wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat świętej pamięci Kornela Morawieckiego, deklaracji Kukuńka, że będzie głosował na PSL, jego wpisów na Facebooku oraz reakcji Władysława Kosiniaka-Kamysza. Opowiada o transformacji ustrojowej i roli jaką przed laty odegrał Kornel Morawiecki oraz Lech Wałęsa.

Nacjonalizm i konserwatywny liberalizm? Nie da się!

Stanisław Michalkiewicz – o tym, czy można być nacjonalistą i konserwatywnym liberałem jednocześnie, o niejakim doktorze Zbigniewie Kękusiu, o teorii dystrybucjonizmu Chestertona, o wystąpieniu posła Jakubiaka z Konfederacji.

Gdy mnie nie będzie, potomność oceni, czy na coś się przydałem, czy nie

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się między innymi o ekspozyturze stronnictwa ruskiego w Polsce, za które uchodziło Polskie Stronnictwo Ludowe, źródłach finansowania Prawa i Sprawiedliwości, przyszłości ruchu Kukiz’15, ważnej zasadzie prawa rzymskiego, Radzie Polonii Świata i Lechu Wałęsie.