Radio Maryja Online

Radio Maryja – słuchaj online, stream na żywo.
Na tej stronie możecie Państwo słuchać Radia Maryja z dwóch niezależnych źródeł. W przypadku braku odbioru w pierwszym, proszę wybrać stosowny przycisk „play” poniżej.

Polub TV Trwam online na Facebooku:

Radio Maryja – zapasowe źródło:

Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym, teraz także w internecie!
Oglądaj także TV Trwam na żywo

Zobacz aktualny program Radio Maryja: Kliknij tutaj

Koncesja dla Radia Maryja na kolejne 10 lat. Cała rada była za

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła we wtorek 3. lipca 2007 r. uchwałę o przedłużeniu Radiu Maryja koncesji na nadawanie na 10 lat. Decyzję w tej sprawie rada podjęła jednogłośnie.

Jak poinformował nas Tomasz Borysiuk, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w odpowiedzi na wniosek przedłożony przez Radio Maryja, KRRiT przedłużyła koncesję dla Radia Maryja do 22 czerwca 2018 roku. Jeszcze we wtorek koncesja miała zostać podpisana, a następnie przekazana do nadawcy.
Uchwała rady wejdzie w życie w 2008 roku, ponieważ zgodnie z ustawą o radiofonii nadawca może się ubiegać o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat na rok przed upływem dotychczasowej, co Radio Maryja uczyniło. Warunki koncesji pozostają bez zmian – Radio Maryja zachowuje status nadawcy społecznego.
PPT

Radio Maryja i Telewizja Trwam wciąż potrzebują obrońców

Żyjemy w czasach burzliwych przemian technologicznych i społecznych, w czasach agresywnej ekspansji nowych ideologii lewicowo-liberalnych. W takiej sytuacji, szczególnie w Polsce, konieczne jest nie tylko istnienie, ale i rozwój katolickich środków społecznego przekazu. Media reprezentujące ludzi wierzących, wbrew oczywistym racjom i zdrowemu rozsądkowi, nie są traktowane przez władze naszego kraju jako cenny sojusznik w procesie tworzenia zdrowych, dobrych więzi między ludźmi, jako źródło wartościowych opinii i skuteczna ochrona dobra, prawdy i piękna. Wręcz przeciwnie, od roku 1989 mamy do czynienia z sytuacją, gdy katolicka prasa, radio i telewizja stanowią dla struktur władzy demokratycznego państwa jakieś ciało obce, jawnie gorzej traktowane od pożądanych i hołubionych mediów komercyjnych. Powstanie i przetrwanie Radia Maryja nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja dużej liczby religijnych obywateli domagających się równego traktowania katolików w dostępie do częstotliwości. Podobny i imponujący w skali proces towarzyszy walce o miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.
Jednak w świecie cyfrowych mediów elektronicznych panuje swoista strategia ucieczki do przodu, rozrastania się koncernów i zagarniania przez nie coraz to większych obszarów. O ile jeszcze dziesięć lat temu toruńska rozgłośnia miała zaledwie kilku znaczących komercyjnych konkurentów do czasu i uwagi polskich radiosłuchaczy, o tyle obecnie rozmnożyły się w liczne mutacje, stacje RMF, Eurozetu i Eski, pochłaniając małe lokalne rozgłośnie. Polskie Radio zapełnia właśnie cały multipleks radia cyfrowego własnymi nowymi programami (ma być ich aż 12). A Radio Maryja ma nadal tylko jedną ogólnopolską sieć częstotliwości. Pojawia się więc nowa sytuacja: coraz większa liczba programów, w których mnogości zaczyna być słabiej słyszalny głos katolickich mediów. Cyfryzacja radia, czyli uruchomienie nowych częstotliwości przyznanych nam w Genewie, daje wręcz nieograniczone możliwości pojawiania się nowych nadawców radiowych. Liczba stacji radiowych zwiększy się pięciokrotnie! Czy będzie w multipleksach radia cyfrowego miejsce dla Radia Maryja i być może jeszcze jednej nowej rozgłośni z Torunia? Czy koszty nadawania cyfrowego będą do udźwignięcia dla katolickich darczyńców? Bo rozwój technologiczny tak działa: wielkie bogactwo oferty dla odbiorców, ale też i coraz większe koszty utrzymania się na rynku dla nadawców.
Nie można też zapominać o rosnącej agresji genderyzmu, prześladowania za tzw. mowę nienawiści, które z coraz większą siłą i wsparciem unijnego prawa atakować będą media katolickie. Z pewnością walka o wolność słowa w tych mediach będzie w najbliższych latach podstawowym zadaniem dla wierzących. Warto szukać nowych form zainteresowania szerszych kręgów ludzi religijnych, z jakimi zagrożeniami w świecie mediów możemy się spotkać. Liczba odbiorców mediów katolickich w stosunku do liczby praktykujących katolików jest ciągle stanowczo za mała.
Na tym tle widać dopiero, jak wielkie znaczenie ma skuteczne wyegzekwowanie od władz prawa dla Telewizji Trwam do faktycznego nadawania na pierwszym multipleksie cyfrowym. Fakt, że koncesja przyznana już pięć miesięcy temu w głosowaniu KRRiT nie może być wykonywana, ewidentne łamanie przepisów przez administrację państwa, świadczy dobitnie o braku praworządności w naszym kraju. W wielu obszarach naszej rzeczywistości tej praworządności brakuje, ale wręcz symboliczne jest, że tak jawnie kpi się z ustawy w stosunku do katolickiej telewizji. Dlatego konieczne jest uświadomienie jak największej liczbie naszych współobywateli, że brak praworządności, czyli drwiny urzędników z obowiązujących przepisów, nieposzanowanie praw, będzie postępowało, jeśli pozwolimy na to, by bezkarnie i bezprawnie blokowano wejście Telewizji Trwam na multipleks. W ten sposób bowiem testowana jest wrażliwość Polaków na łamanie prawa przez władzę. Problem jest zatem o wiele szerszy niż tylko arcyważna sprawa niedyskryminowania katolickich mediów. Im więcej ludzi opowie się teraz za natychmiastowym wpuszczeniem Telewizji Trwam na multipleks, tym skuteczniej ograniczymy zapędy polityków PO, by we wszystkich dziedzinach bezkarnie odmawiać nam słusznego respektowania praw zagwarantowanych w ustawach.
Rachunek jest prosty. W tym stanie rzeczy szeregi obrońców Telewizji Trwam powinny się wzmocnić o wszystkich tych, którym droga jest wolność i którzy widzą groźbę pełzającego totalitaryzmu.
Barbara Bubula

50 Comment threads
41 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
73 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tomek

chciałem zapytać………..można u Was studiować bez matury.Mam skończoną średnią bez matury.Pozdrawiam

Lewiz

niech żyje Radio Maryja i TV Trwam, daje nam życie Bóg zapłać

Irena

Koncesja dla Radia Maryja  na  kolejne 10lat. Dzisiaj   w  21 wieku,jeszcze musimy walczyc o wolnosc  slowa. Ja dziekuje  Ojcu  Rydzykowi  za rozwoj  i  postep  polskiej kultury ,literatury,historii  jak rowniez  udostepnienie  i  poglebienie  wiary w  naszej  kochanej  Ojczyznie .Dziekuje  za  Radio  Maryja  i  TV Trwam.      Dr  Irena  Karwowska… Czytaj więcej »

Zofia

Kocham moje Radio Maryja, bez was juz by mnie nie była, z wami jestem szcześliwa i pełna pokoju

Maciek

Dobrze że w Polsce jest wolna stacja 

Tadek

Kocham Radio Maryja i Telewizię Trwam bez was nie bylo by prawdziwych informacii w Polsce

Maria

Cenię TV TRWAM i Radio Maryja, ale trochę mi przykro po tym jak moja mama nie otrzymała najmniejszej odpowiedzi na swój list wysłany zarówno pocztą jak i e-mailem. Ma kłopoty z odbiorem po wprowadzonych zmianach technicznych, które miały ulepszyć odbiór a jej zupełnie pozbawiły możłiwości oglądania. To starsza kobieta. Jest bardzo zawiedziona, że… Czytaj więcej »

Marek

Bo to jest wlasnie katolickie podejscie do problemow. Przemilczec.

Ela

panie Marku:) ma pan w koncu upragniona okazje na krytyke.. az zawrzalo z rozkoszy w panu prawda? zabawne…:)))

Polacy

Nastawiamy zegarki aby nas obudzic o godz. 6:00 rano i uczestniczyc w KORONCE
Do MILOSIERDZIA Bozego. Przydalaby sie tez w TV-Trwam ROWNOCZESNIE !
Zaczynamy dzien MODLITWA, dzieki WAM za to ! Oddani Sluchacze.

POLACY w Kraju i Zagranica

Czekamy na MULTIPLEKS dla TV-TRWAM i RADIO M.

Polacy czuja

XXI PIELGRZYMKA Rodziny R.M. to Manifesacja WIARY i JEDNOSCI Narodu

krzysztof

czy jest jakaś opcja inna niż tunein na android aby słuchać radio Maryja????

Piotr

w tunein wystepuje 2x Radio Maryja. Jedna z dwóch działa. Sprawdzałem ostatnio

krzysiek

tak jedno to radio na żywo , a drugie to wybrane audycje i to właśnie działa. Pisałem w tej sprawie do radia Maryja, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem, a szkoda że nie ma własnej aplikacji na android, bo tunein w przypadku radia Maryja się nie sprawdza. pozdrawiam słuchaczy

Polacy

MULTIPLEKS dla TvTrwam przed Bozym Narodzenirm

Kalasanty

Rodzina Radia Zet pozdrawia Rodzinę Radia Maryja. Hop sa sa, do lasa!

michal.orzel44

Pozdrawiam Radio Maryja

Jan

Radio Maryja to zaraza dla ludu…

Paweł28

tak, a śliwki na wierzbie same rosną

zofia

Zaraza dla ludu do lemingi. Pozdrawiam wszystkich współpracowników Radia Maryja i dziękuję za wasza codzienną obecność moim domu za pośrednictwem radia i telewizji

Anton

……a niejakiemu Janowi zaat akowala szcz atki mo zgu, natomiast ludowi polskiemu pomaga utrzymywac sie na powierzchi metnych lewi cowych mediow.

tadeusz

A TY jesteś napewno miodem , ale zalatującym POniekąd s m r o d e m…..

gosc

zal mi pana

Slaff

Ludu liberalnego i kochającego takie wartości jak pieniądz i wszelakie rozpasanie sek sualne. Tego zapomniał Pan napisać.

Piotr

Czy ktoś wie, jak można słuchać Radia Maryja i oglądać TV Trwam na tablecie z androidem?

Pawel28

przeglądarka tzw. stockowa z obłsugą flasha. Flash trzeba doinstalować samemu.

kaz

Jest aplikacja w sklepie Play TV Trwam i Radio Maryja Polska.

dtn

adres do Streamu
49 kbps wma:
http://195.94.205.211/rm?MSWMExt=.asf

Anna Kwietniewska

UWIELBIAM SŁUCHAĆ WASZEGO RADIA ,,SAKRAMENT EUCHARYSTIA ,UŚWIĘCANIE, DUCH ŚW KTÓRY SIĘ NA NAS WYLEWA…działa różnymi DROGAMI .. tajemnica niepojęta…wszechogarniająca….DAR NADPRZYRODZONY….

Florian

Biedny naröd.Buduje Koscioly modli sie gorliwie o dobrobyt a jak sie nie uda to wszyscy sa winni tylko nie my glupawe prostaczki.

gosc

kochani sluchajcie,badzmy milosierni dla tych,ktorzy wypisuja tu glupoty na Radio Maryje,nie wyzywajcie sie,ja tez do niedawna bylam anty na Radio Maryja,ale zrozumialam ze sie myle,CI ludzie tez nierozumieja,to nie ich wina,moze kiedys poznaja prawde,a prawda ich uwolni,pozdrawiam serdecznie wszystkich sluchaczy RADIA MARYJA,NIECH WAM BOG WSZYSTKIM BLOGOSLAWI.

Ela

Bądźmy błogosławieni:) dzięki temu opatrznościowemu Radiu nawróciłam się i trwam w Wierze raz padajac i podnosząc się dzięki Sakramentowi Pokuty Pokój ludziom dobrej woli

;0