Na tej stronie możecie Państwo słuchać Radio Maryja na żywo w internecie przez 24 godziny na dobę. Proszę wybrać właściwy przycisk poniżej.

Radio Maryja – słuchaj online, stream na żywo.
Radio z dwóch niezależnych źródeł. W przypadku braku odbioru w pierwszym, proszę wybrać stosowny przycisk “play”.



Radio Maryja to religijna, społeczna i konserwatywna stacja radiowa założona w Toruniu w grudniu 1991 roku. Jej misją jest służyć ludowi Bożemu poprzez liturgię, katechezę, duchowość, modlitwę, duchowe wsparcie w codziennych sprawach, informacje, muzykę i kulturę. Radio Maryja nadaje programy radiowe, wydarzenia sportowe, audycje i seriale telewizyjne, a także programy informacyjne, muzyczne, edukacyjne i dziecięce.

Rozgłośnia narodowo-katolicka o ogólnopolskim i globalnym zasięgu, teraz także w internecie!





Polub TV Trwam online na Facebooku:

Radio Maryja ma siedzibę w Toruniu i jest szeroko dostępne za pośrednictwem internetu, nadajników cyfrowych DAB+ oraz fal UKF. Radio Maryja tworzy programy radiowe, wydarzenia sportowe, audycje i seriale telewizyjne, a także programy informacyjne, muzyczne, edukacyjne i dziecięce.




Oglądaj także TV Trwam na żywo

Zobacz aktualny program Radio Maryja: Kliknij tutaj

Radio Maryja to polska stacja radiowa o charakterze religijnym, której właścicielem i założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Stacja ta jest często kojarzona z punktem widzenia katolickim, a jej programy skupiają się głównie na kwestiach religijnych, społecznych oraz politycznych.

Z punktu widzenia katolika, Radio Maryja jest ważnym medium, które umożliwia pogłębianie wiedzy na temat katolickiej wiary, a także rozwoju duchowego i moralnego. Programy stacji podejmują wiele ważnych dla katolików tematów, takich jak modlitwa, katecheza, nauka społeczna Kościoła czy refleksja nad Ewangelią. Stacja ta także podejmuje tematy związane z życiem społecznym i politycznym, które są ważne dla katolików, takie jak ochrona życia poczętego, obrona wartości chrześcijańskich czy dialog międzyreligijny.

Radio Maryja jest także postrzegane przez katolików jako medium, które angażuje się w różne inicjatywy społeczne oraz akcje charytatywne. Stacja ta organizuje wiele akcji mających na celu pomoc osobom potrzebującym, co jest dla katolików ważnym elementem działalności Kościoła.

Warto podkreślić, że Radio Maryja, jako stacja katolicka, jest często krytykowane przez media i różne środowiska społeczne. Krytyka ta często dotyczy zarówno samego ojca Tadeusza Rydzyka, jak i treści programów stacji. Mimo to, Radio Maryja pozostaje jednym z najważniejszych mediów w Polsce, szczególnie dla katolików.

Radio Maryja to stacja radiowa o charakterze religijnym, która skupia się na kwestiach ważnych dla katolików. Stacja ta umożliwia pogłębianie wiedzy na temat katolickiej wiary, a także rozwijanie duchowego i moralnego aspektu życia. Radio Maryja angażuje się także w różne inicjatywy społeczne i akcje charytatywne, co stanowi dla katolików ważny element działalności Kościoła. Mimo krytyki ze strony mediów i społeczeństwa, Radio Maryja pozostaje jednym z najważniejszych mediów w Polsce dla katolików.


Koncesja dla Radia Maryja na kolejne 10 lat. Cała rada była za

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła we wtorek 3. lipca 2007 r. uchwałę o przedłużeniu Radiu Maryja koncesji na nadawanie na 10 lat. Decyzję w tej sprawie rada podjęła jednogłośnie.

Jak poinformował nas Tomasz Borysiuk, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w odpowiedzi na wniosek przedłożony przez Radio Maryja, KRRiT przedłużyła koncesję dla Radia Maryja do 22 czerwca 2018 roku. Jeszcze we wtorek koncesja miała zostać podpisana, a następnie przekazana do nadawcy.
Uchwała rady wejdzie w życie w 2008 roku, ponieważ zgodnie z ustawą o radiofonii nadawca może się ubiegać o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat na rok przed upływem dotychczasowej, co Radio Maryja uczyniło. Warunki koncesji pozostają bez zmian – Radio Maryja zachowuje status nadawcy społecznego.
PPT

Radio Maryja i Telewizja Trwam wciąż potrzebują obrońców

Żyjemy w czasach burzliwych przemian technologicznych i społecznych, w czasach agresywnej ekspansji nowych ideologii lewicowo-liberalnych. W takiej sytuacji, szczególnie w Polsce, konieczne jest nie tylko istnienie, ale i rozwój katolickich środków społecznego przekazu. Media reprezentujące ludzi wierzących, wbrew oczywistym racjom i zdrowemu rozsądkowi, nie są traktowane przez władze naszego kraju jako cenny sojusznik w procesie tworzenia zdrowych, dobrych więzi między ludźmi, jako źródło wartościowych opinii i skuteczna ochrona dobra, prawdy i piękna. Wręcz przeciwnie, od roku 1989 mamy do czynienia z sytuacją, gdy katolicka prasa, radio i telewizja stanowią dla struktur władzy demokratycznego państwa jakieś ciało obce, jawnie gorzej traktowane od pożądanych i hołubionych mediów komercyjnych. Powstanie i przetrwanie Radia Maryja nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja dużej liczby religijnych obywateli domagających się równego traktowania katolików w dostępie do częstotliwości. Podobny i imponujący w skali proces towarzyszy walce o miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.
Jednak w świecie cyfrowych mediów elektronicznych panuje swoista strategia ucieczki do przodu, rozrastania się koncernów i zagarniania przez nie coraz to większych obszarów. O ile jeszcze dziesięć lat temu toruńska rozgłośnia miała zaledwie kilku znaczących komercyjnych konkurentów do czasu i uwagi polskich radiosłuchaczy, o tyle obecnie rozmnożyły się w liczne mutacje, stacje RMF, Eurozetu i Eski, pochłaniając małe lokalne rozgłośnie. Polskie Radio zapełnia właśnie cały multipleks radia cyfrowego własnymi nowymi programami (ma być ich aż 12). A Radio Maryja ma nadal tylko jedną ogólnopolską sieć częstotliwości. Pojawia się więc nowa sytuacja: coraz większa liczba programów, w których mnogości zaczyna być słabiej słyszalny głos katolickich mediów. Cyfryzacja radia, czyli uruchomienie nowych częstotliwości przyznanych nam w Genewie, daje wręcz nieograniczone możliwości pojawiania się nowych nadawców radiowych. Liczba stacji radiowych zwiększy się pięciokrotnie! Czy będzie w multipleksach radia cyfrowego miejsce dla Radia Maryja i być może jeszcze jednej nowej rozgłośni z Torunia? Czy koszty nadawania cyfrowego będą do udźwignięcia dla katolickich darczyńców? Bo rozwój technologiczny tak działa: wielkie bogactwo oferty dla odbiorców, ale też i coraz większe koszty utrzymania się na rynku dla nadawców.
Nie można też zapominać o rosnącej agresji genderyzmu, prześladowania za tzw. mowę nienawiści, które z coraz większą siłą i wsparciem unijnego prawa atakować będą media katolickie. Z pewnością walka o wolność słowa w tych mediach będzie w najbliższych latach podstawowym zadaniem dla wierzących. Warto szukać nowych form zainteresowania szerszych kręgów ludzi religijnych, z jakimi zagrożeniami w świecie mediów możemy się spotkać. Liczba odbiorców mediów katolickich w stosunku do liczby praktykujących katolików jest ciągle stanowczo za mała.
Na tym tle widać dopiero, jak wielkie znaczenie ma skuteczne wyegzekwowanie od władz prawa dla Telewizji Trwam do faktycznego nadawania na pierwszym multipleksie cyfrowym. Fakt, że koncesja przyznana już pięć miesięcy temu w głosowaniu KRRiT nie może być wykonywana, ewidentne łamanie przepisów przez administrację państwa, świadczy dobitnie o braku praworządności w naszym kraju. W wielu obszarach naszej rzeczywistości tej praworządności brakuje, ale wręcz symboliczne jest, że tak jawnie kpi się z ustawy w stosunku do katolickiej telewizji. Dlatego konieczne jest uświadomienie jak największej liczbie naszych współobywateli, że brak praworządności, czyli drwiny urzędników z obowiązujących przepisów, nieposzanowanie praw, będzie postępowało, jeśli pozwolimy na to, by bezkarnie i bezprawnie blokowano wejście Telewizji Trwam na multipleks. W ten sposób bowiem testowana jest wrażliwość Polaków na łamanie prawa przez władzę. Problem jest zatem o wiele szerszy niż tylko arcyważna sprawa niedyskryminowania katolickich mediów. Im więcej ludzi opowie się teraz za natychmiastowym wpuszczeniem Telewizji Trwam na multipleks, tym skuteczniej ograniczymy zapędy polityków PO, by we wszystkich dziedzinach bezkarnie odmawiać nam słusznego respektowania praw zagwarantowanych w ustawach.
Rachunek jest prosty. W tym stanie rzeczy szeregi obrońców Telewizji Trwam powinny się wzmocnić o wszystkich tych, którym droga jest wolność i którzy widzą groźbę pełzającego totalitaryzmu.
Barbara Bubula

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

87 komentarzy

  1. Radio Maryja to prawdziwy CUD dla Polski i Całego Świata, to Deska ratunku dla człowieka tonącego w swoich grzechach

  2. Witam! Słucham audycji poświęconej pamięci żołnierzy Niezlomnych, wspaniała audycja, osobiście mam taką refleksję i zarazem pytanie retoryczne kto tak naprawdę zgotował taki los Polakom i zarazem żołnierzom.? Prawda jest bardzo bolesna, ci sami którzy dzisiaj są tkz.sojesznikami bezalternatywymi i obyśmy nie musieli przeżywać powtórki z historii . A w tej chwii to tylko CUD przez NIEPOKALANĄ MARYJE Królową Polski może tego dokonać!!. Nieludzmy się że może mieć nato wpływ jakikolwiek wybór przy majowych wyborach. Chociaż pojawiła się prawdziwa alternatywa dla prawdziwych Patriotów i jest nim kandydat konfederacji Pan Krzysztof Bosak, nikt nie musi wybierać mniejszego zła!!. Szczęść Boże!.

  3. Pragnę pozwolić sobie na “małe” sprostowanie – aktualna homilia Papieska nie miała miejsca 11 czerwca 1987r.
    W tym dniu Papieża gościliśmy na szczecińskich błoniach. Zapraszał tam przede wszystkim młode małżeństwa, rodziny z dziećmi. Ja wraz z mężem uczestniczyłam w tym pamiętnym spotkaniu – dokładnie tego dnia obchodziliśmy 10 rocznicę ślubu. Szczęść Boże!

  4. Dziękuje Panu Bogu za ten cud dla polskiej ziemi który nazywa się Radio Maryja i za kapłanów tam posługujących. Dzięki Ci Panie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw nam kawę na buycoffee.to