W uznaniu za antypolonizm

Trwa konkurs na największy paszkwil napisany przeciw Polsce. Nagrody są wysokie, o czym przekonali się twórcy filmu „Ida”, czy Jan Tomasz Gross – autor „Złotych żniw”. Chętnych jest jednak wielu, zwłaszcza w środowisku artystycznym

Archeologia nieinwazyjna

W przeciwieństwie do wykopalisk, nieinwazyjne rozpoznanie umożliwia lokalizowanie, rejestrowanie i ochronę zabytków bez nieodwracalnych zmian na stanowisku archeologicznym. Reportaż przedstawia coraz popularniejszą dziedzinę archeologii, archeologię nieinwazyjną.

Ceny maksymalne i minimalne

Ceny wprowadzane przez państwo. Czym skutkuje ich nałożenie? Skąd bierze się nadwyżka i niedobór? Nauka ekonomii w prosty i przystępny sposób!

Polska i Państwo Islamskie

Cały postępowy świat obiegła historia pary postępowych amerykańskich podróżników, którzy na rowerach wyruszyli w trasę, aby udowodnić, że „zło to tylko zmyślony koncept, który wymyślono, tylko po to, aby poradzić sobie z tym, że inni ludzie wyznają wartości różne od naszych.” Innymi słowy: Hulaj dusza piekła nie ma. Wszyscy ludzie są dobrzy i kropka. Nie wzięli jednak pod uwagę, że pojęcie dobra jest względne i dla dżihadystów dobre jest zabijanie niewiernych. Postępowa wyprawa zakończyła się więc niespodziewanie na terenach kontrolowanych przez Państwo Islamskie w Tadżykistanie.