Nowa inkwizycja

Zazwyczaj to lewica oskarża środowiska prawicowe, konserwatywne i narodowe o „cenzurowanie debaty publicznej”, „zamykanie ust niezależnym twórcom”, „kneblowanie niezależnych mediów” itp. Jednak to właśnie środowiska lewicowe coraz śmielej narzucają swój przekaz ogółowi społeczeństwa.

Moralność Kalego

„Moralność Kalego” to piękny literacki przykład obłudy i subiektywnej etyki, który wkrótce może zniknąć z powszechnego użycia za sprawą petycji, w której grupka nauczycieli języka polskiego zwraca się do ministra edukacji narodowej, aby „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza zostało usunięte z kanonu lektur szkolnych, bowiem jak twierdzą wnioskodawcy, jest to powieść „rasistowska i ucząca pogardy”.

„Ci cholerni Polacy”

„Bloody foreginers” to popularne w Wielkiej Brytanii określenie odnoszące się do imigrantów zarobkowych, w tym także sporej mniejszości Polaków mieszkających na wyspach, które po 2010 r. nabrało nieco innego znaczenia za sprawą serii dokumentalnej o tym samym tytule, opowiadającej jak wielki wkład w budowę angielskiej potęgi mieli obcokrajowcy. Jednym z kluczowych odcinków cyklu jest opowieść o polskich pilotach broniących brytyjskiego nieba przed nalotami III Rzeszy niemieckiej.

„Czerwoni ekstremiści” okupują uczelnie

Coraz częściej środowiska uniwersyteckie utożsamiają się z poglądami lewicowo-liberalnymi. Studenci i wykładowcy o prawicowych przekonaniach są w zdecydowanej mniejszości i z roku na rok walka ideologiczna się zaostrza. Teraz niektórych studentów i wykładowców o konserwatywnych przekonaniach takich jak prof. Aleksander Nalaskowski, wykładowca UMK czy student UW Konrad Smuniewski próbuje się wyrzucić z uczelni.