Spory o Brygadę Świętokrzyską NSZ

Wszyscy przeciwnicy, którzy z takim „znawstwem” przez kilka tygodni dyskutowali sami ze sobą – odpowiednio wcześniej zaproszeni, stchórzyli stanąć w szranki przed publicznością.

Leszek Żebrowski – UWAGA: celowa, prymitywna dezinformacja!

O Żołnierzach Wyklętych powinni się wypowiadać ludzie na pewnym poziomie i posiadający elementarną choćby wiedzę. Nagrywać każdy może i o wszystkim. Ale nie wolno chamskich treści zostawać własnemu biegowi, trzeba się temu stanowczo przeciwstawiać. Coraz częściej celem jest taka dezinformacja, aby ludzie szukający prawdy historycznej zrazili się do wszelkich przekazów i zaczęli odrzucać wszystko.

MĘCZENNIK MOKOTOWA – por. Jan Kaim „Filip”

Działacz SN, oficer NOW, NSZ i NSZ-AK. Po wojnie dwukrotny kurier do kraju z Londynu. Więzień niemieckich kacetów, aresztowany przez UB, przeszedł okrutne śledztwo. Niezłomny, przez współwięźniów nazwany „Męczennikiem Mokotowa”.

Antysemityzm w Narodowych Siłach Zbrojnych?

Oprócz typowej dla lewicy narracji, że najdzielniejsi z dzielnych, tj. żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych byli zwykłymi bandytami, który z bronią w ręku niszczyli ład powojennej Polski, często pojawiają się również absurdalne zarzuty o rzekomy antysemityzm formacji.