20 lat od niewyjaśnionego zabójstwa gen. Papały

plama na honorze policji czy prokuratury? Rozmowa z mec. Grzegorzem Szwochem (pełnomocnik Ryszarda Boguckiego), nadkom. Dariuszem Lorantym (b. policjant kryminalny) o niewyjaśnionym do dziś zabójstwie gen. Papały, które miało miejsce 20 lat temu.

O szansach na prawidłowe śledztwo ws. Smoleńska

Minister Antoni Macierewicz podpisał rozporządzenie na mocy którego wznowione zostaną działania komisji smoleńskiej. W wyniku decyzji szefa MON, sprawą wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej zajmie się ponownie Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Na czele wydzielonej z niej podkomisji stanie dr inż Wacław Berczyński.

O nowej komisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej

Jacek Karnowski – dzięki specjalnemu rozporządzeniu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego ponownie zajmie się sprawą katastrofy smoleńskiej i przygotowań do lotu 10 kwietnia 2010 roku.

Nieumyty wrak Boeinga

Cztery ciężarówki z nieumytymi częściami wraku Boeinga malezyjskich linii lotniczych, który w lipcu został zestrzelony nad Donieckiem, przekroczyły polsko-ukraińską granicę w Korczowej. Jadą do Holandii, gdzie zostaną przebadane i posłużą jako dowód w toczącym się śledztwie.