Rydwan zwycięstwa, pyrrusowe zwycięstwo i schizofrenia bezobjawowa

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat działań Najwyższej Izby Kontroli i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które skierowały do muzealników pisma nakazujące rejestrację obiektów należących w przeszłości do mniejszości. Sprawę nagłośniła doktor Ewa Kurek.

Co dalej z demokracją?

Sośnierz kontra… Odcinek czwarty — demokracja — czyli, jak mówi Hoppe, bóg, który zawiódł. Dlaczego do głosowania namawia się ludzi, którzy nie rozumieją spraw, o których mają decydować ? Komu służy wysoka frekwencja ? Dlaczego wygląd jest ważniejszy od programu ? I czy na dłuższą metę nie taniej byłoby jednak płacić za kartkę wyborczą?

Czego nie wiemy o Unii Europejskiej?

W 1941 roku trzech komunistycznych działaczy, Altiero Spinelli, Ernesto Rossi i Eugenio Colornier, ukończyło prace nad „Manifestem z Ventotene”. Publikacja powstała w czasie ich pobytu w faszystowskim więzieniu na wyspie Ventotene. Sam Alitero Spinelli został wyrzucony z Włoskiej Partii Komunistycznej za trockizm. W publikacji autorzy postulowali utworzenie jednego ponadnarodowego państwa europejskiego, które zajmowałoby się polityką międzynarodową, obronnością, gospodarką oraz finansami. Przewidywali również utworzenie wspólnej armii europejskiej, która mogłaby interweniować i pacyfikować bunty społeczne w krajach członkowskich pozbawionych armii narodowych.