Stosunki polsko-ukraińskie? My się im podlizujemy, oni nas sztorcują + sprawa Maćka z Torunia

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat sprawy Maćka z Torunia, rzezi wołyńskiej, Stepanie Banderze i stosunkach polsko-ukraińskich, które polegają na tym, że polscy politycy podlizują się ukraińskim, a ukraińscy sztorcują polskich.

Banderowski cień relacji polsko-ukraińskich

Dr Lucyna Kulińska, niestrudzona badaczka relacji polsko-ukraińskich zwraca uwagę, że nie można mówić o partnerstwie z państwem, które nie chce wyrzec się zbrodniczej przeszłości.

Omne trinum perfectum! Trzy ugrupowania opozycyjne są lepsze niż dwa!

Stanisław Michalkiewicz nie tylko o przedwyborczych roszadach na lewicy, w centrum i na tzw. prawicy, także o dylematach związanych z wyborem pani Urszuli von der Leyen na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego.

Łódź przypomina o ludobójstwie na Wołyniu

Mija kolejna, już 76. rocznica ludobójstwa Polaków dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Po raz trzeci rocznica jest obchodzona jako święto państwowe, ustanowione przez Sejm po latach starań ze strony rodzin 150 tysięcy ofiar zbrodni.

Słyszymy, że sprawcy tych zbrodni zostaną ukarani, ale są to obietnice bez pokrycia

Zbrodnia w Wołyniu nie została nigdy rozliczona. Nie została napiętnowana przez Ukraińców. Nie przepracowali tego. Polska strona prowadzi kilka śledztw. Słyszymy o nadziejach, że sprawcy tych zbrodni zostaną ukarani, ale są to obietnice bez pokrycia – Tadeusz Płużański