Gender to brednie wygłaszane naukowym żargonem

Stanisław Michalkiewicz w TV Republika: Sorosowi życzę żeby stracił fortunę. To łajdacka fortuna, myślę, że grandziarz używa jej w łajdackich celach.

https://www.youtube.com/watch?v=RzazX5ahR9c

12 thoughts on “Gender to brednie wygłaszane naukowym żargonem

    1. Kuba Wiatro Idź walczyć z porami roku i długością dnia, co się masz ograniczać.
      Większa emisja CO2 oznacza tyle, że drzewa urosną większe.

  1. Mysle ze glowna roznica w wykonywaniu zawodow przez mezczyzne i kobiete polega na roznicach w dzialaniu mozgu. Mezczyzni skupiaja w danym momencie na jednej czynnosci, kobiety potrafia kilka rownoczesnie. Ale chetnie poczytalbym jakies ciekawe opracowania naukowe o tym, polaczone z danymi statystycznymi.

    1. Bardzo ciekawe zagadnienie, ale nie wiem z kim moglbym o tym porozmawiac, albo gdzie poczytac: wplyw ewolucji na predyspozycje, zachowania itd. 1) kobieta/mezczyzna – od bardzo dawna nastapila specjalizacja plci co do pelnionych rol, a wiec jest absolutnie nieprawdopodobne aby nie nastapily duze roznice miedzy kobieta i mezczyzna w roznych cechac, a one decyduja na ile kto radzi sobie w roznych typach pracy, w jaki sposob odpoczywa itd. 2) Sposob zdobywania pozywienia – roznice miedzy ludami pasterskimi/mysliwskimi, tymi uprawiajacymi zboze i tymi uprawiajacymi ryz. I zarowno pomiedzy ludzmi jak i spoleczenstwami. W spoleczenstwach sa roznice, ale nie wiem czy te roznice sa typu kulturowego, czy genetycznego. 3) roznice miedzy ludzmi z roznych „kontynentow”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *