Dokąd Zmierzamy – Izabela Litwin – ekonomistka i doradca podatkowy

Czy istnieją narzędzia, które pozwolą nam wyjść z kryzysu? Jak odzyskać polski kapitał z zagranicznych banków? Jak ratować naród by nie znalazł się na ulicy, a także na ile trzeba zmienić swe myślenie, by przyjąć kurs na normalność?

Jakie masz odczucia?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

6 komentarzy

  1. Pomysł jest godny uwagi ze względu na trwającą WOJNE O PIENIĄDZ,którą opisał Chińczyk Song Hongbing.Wobec zadłużonego dolara powstała antydolarowa koalicja rosyjsko-chińska.Zatem nie wchodząc do tej egzotycznej koalicji można zacząć myśleć aby nie być w KLUBIE spłacającym dolarowe długi.

  2. Podziwiam entuzjazm Pani Litwin, lecz moje zastrzezenia co do realizacji proponowanych zmian znajduja potwierdzenia w wielu nieuregulowanych prawnie dzialow zarzadzania panstwem. Uwarzam, ze jesli maja nastapic jakies zmiany, koniecznoscia jest zaczac od ministrow reformowanie Polski. Kazdy z ministrow powinien powolac sztab ludzi z kazdej grupy spolecznej i nakreslic scisly plan dzialania sektora! Nastepnie przedstawic premierowi, ktory to ze swoim sztabem w sklad ktorego wejda juz wszyscy ministrowie, zamknie w calosc wszystkie projekty potrzebne do realnego funkcjonowania panstwa. Cos na wzor Frontu Ocalenia Narodowego! Odnosnie pieniedzy zlozonych w bankach poza Polska, zarzadac w imie ustawy UE, ktora to mowi, ze obywatel danego kraju oszczednosci sklada w swoim panstwie. Poza tym, nalezy zwrocic sie do wszystkich krajow o ujawnienie kont obywateli polskich! W przypadku ignorancji takich rzadan, mamy asa, ktorym sa pozyczki udzielane na zawolanie rzadzacych Polska. Wstrzymanie splat, jest jak najbardziej uzasadnione w takim przypadku, gdy korupcja pochlonela wiekszosc tych pozyczek. Trzeba przeswietlic wszystkie budowy, transakcje zawierane przez politykow, poczynajac od Walesy! Te sprawy nie moga sie przedawniac, co powinna wyraznie zaznaczyc grupa ludzi powolana przez ministra sprawiedliwosci do ustalen praw i obowiazkow w Polsce. Czlowiek potrafi zyc o wodzie, wiec do czasu powstania logicznego rozwiazania dla Polski, nalezy korzystac z tego zrodla. Nie ma innej drogi i zadna tam Kopacz czy inny entuzjasta nie naprawi systemu potrzebnego dla prawidlowego funkcjonowania Polski! Czas najwyzszy wyeleminowac te post PRLowski, zlodziejski system na ktorym opieraja swe rzady, post PRLowskie kanalie!

  3. Banki powinny być prywatne. Banku centralnego w ogóle nie powinno być podobnie, jak systemu rezerw cząstkowych. I powinniśmy wrócić do standardu złota. Pani Litwin proponuje jeszcze gorszy system, niż jest obecnie. Chory jest system monetarny, gdyż opiera się na centralnym planowaniu przez państwo.
    Natomiast zgoda, co do dowolności stosowania różnych walut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *