Jak przetłumaczyć to prawicy i nie dać się lewicy!

https://www.youtube.com/watch?v=N5vTuPDaiH8
wRealu24.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarze

 1. Maleńki wtręt:

  Tylko Bóg jest w 100% wolnym, a i to nie do końca, ponieważ mając emocjonalny stosunek do tego co sam stworzył (miłość), uwikłał się własnowolnie w skomplikowane z tym (stworzonym) relacje.

  Wolność tzw. negatywna, podobnie, czy raczej tym bardziej tzw. pozytywna, nigdy nie jest pełną, gdyż podmiot (człowiek) który jej doświadcza, ograniczony jest własnymi cechami konstrukcyjnymi (fizjologia, ciało, konieczność żarcia, oddychania, itd.) oraz istnieniem w tej rzeczywistości fizycznej (grawitacja choćby, czy dowolne prawo fizyczne), czy środowisku społecznym. Można sobie co prawda wyobrazić jakiegoś pustelnika eremitę, Robinsona Kruzoe, lecz i taki gość długo nie pociągnie, tracąc z czasem swoje człowiecze walory (zdolność mówienia, utrata samokontroli, itd.). Totalny regres!

  Stąd kolejny argument na rzecz bezsensowności czerwonej ideologii. Ale powiem więcej – możemy mówić jedynie o ułudzie wolności, czy jakichś Jej drobnych namiastkach. Wolność jako taka, jako istotna dla nas wartość, po prostu nie istnieje! Poza, rzecz jasna, pryncypiami podstawowymi, jak pewna swoboda dysponowania własnym majątkiem, prawo do bycia sytym, zdrowym, bezpiecznym, wyspanym, fragmentarycznie poinformowanym, itp.

  Gratuluję oczytania i jakości myślenia!

  golesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *