Kilka słów o tym dlaczego USA chce teczki IPN

https://www.youtube.com/watch?v=btgrRDss0zs

Dosyć niespodziewanie pojawiła się informacja o tym, że USA chce, by teczki IPN trafiły do Waszyngtonu i zasiliły kolekcję Muzeum Holokaustu! To kolejne takie zachowanie ambasador Mosbacher i tak samo szokujące! Otóż okazuję się, że Amerykanie pomiatają naszymi rządzącymi i robią z nimi, co się żywnie podoba. Po co im więc teczki IPN?

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

5 komentarzy

 1. Chcą “wyczyścić” dowody na ich zbrodniczą działalność. Większość teczek w IPN dotyczy współpracowników o narodowości żydowskiej. To jest teraz publikowane i ujawniane, nie pasuje więc do wizerunku “dobrego” żyda-ofiary. Trzeba ostatecznie rozprawić się z takim wizerunkiem i całą winę za ludobójstwo zgonić na Polaków. Rzygać mi się chce na taki rząd, którego premier jest pomiatany przez jakąś ambasador – silikonową baby jagę.

 2. Ten fort trump za który mamy sami zapłacić to kolejny sposób żeby nas ograbiać. Niebudujmy tego fort trump dla amerykanów tylko wydajmy pieniądze na własne wojsko.

 3. Jeśli mielibyśmy wydawać co roku 2 miliardy $$ rocznie czyli ok 7,6 mld ZŁ to w zaledwie dwa lata zapłacilibyśmy za wszystkie helikoptery (13mld ZŁ ) które MIAŁY BYĆ kupione już ok 2-3 lat temu !
  Jeśli co drugi rok wydalibyśmy 7,6 mld ZŁ na zakup helikopterów to po 10-ciu latach mielibyśmy zakupione i sprawne ponad 200 -300 helikopterów -WŁASNYCH. Nie wiem dokładnie ile kosztuje Karabin wyborowy AleX 338 z Tarnowa ale przyjmując cenę hurtową 10tys to przy zakupie 20 tys szt wydano by na to ok 200mln ZŁ czyli 1/38 wydatków rocznych na “fortTrump. W rok mielibyśmy 1/5 Polskiego Wojska wyposażone w karabinki snajperskie – pewnie nie mamy nawet tylu strzelców wyborowych w całej armii – a szkoda!
  No niestety pod koniec 2017 zakupiono (decyzja Cenzin ) karabiny inne wspierając produkcję naszych odwiecznych niemieckich wrogów! https://www.milmag.pl/news/view?news_id=511
  https://www.defence24.pl/karabin-wyborowy-alex-338-z-zm-tarnow
  ps://www.defence24.pl/karabin-wyborowy-alex-338-z-zm-tarnow
  37/38 z rocznych 7,6 mld czyli 7,4 mld wystarczyło by nam na zakup kolejnych 96 Krabów (4,65 mld ) i jeszcze zostałoby 2,75 miliarda na zakup innej broni.
  https://www.defence24.pl/artyleryjski-kontrakt-stulecia-podpisany-regina-za-46-mld-zl
  Tak więc za pozostałe 2750 milionów (2,75 mld ) można by zakupić w ciągu roku 275 Rosomaków
  Wyliczenia matematyczne oczywiście nie pokrywają się z możliwościami produkcji i dostawa z poszczególnych zakładów ( Tarnów, Stalowa Wola, Siemianowice ) tylko pokazują możliwości zakupowe za dane pieniądze, gdyby budować własne siły zbrojne oraz WŁASNY PRZEMYSŁ zamiast wspierać zakupy niemiecki, amerykańskie czy w końcu żydowskie. No ale rządy w Polsce jak widać wolą KARMIĆ OBCE DZIECI ? Zamiast dać porządne stawki Polskim Ojcom – spawaczom, tokarzom, frezerom , metalowcom innym dajemy forsę na NAZI- synów ? Albo na budowę potęgi amerykańskiej. Najpierw własny dom, własny przemysł i dopiero gdy nie możemy powinien być przemysł czy wojska obce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *