Kazimierz Greń i Wiesław Wieczorek ujawniają Nowemu Ekranowi szczegóły afery korupcyjnej w PZPN.

O taśmach, które poruszyły kilka dni temu świat polskiej piłki nożnej od dwóch miesięcy wiedział doskonale Grzegorz Lato i cały zarząd PZPN. Ale nic z tym nie zrobił. Nie dementował, nie zgłaszał do prokuratury. Nawet nie próbował posprzątać po łapówkach. Lacie było najłatwiej — wiedział o wszystkich przepływach finansowych w związku. W końcu jedynie on podpisywał wszystkie kontrakty, często takie, o jakich nie miała pojęcia reszta zarządu PZPN. I od każdego brał procent — to już wiemy, z nagrań w których wprost o tym mówi.

– Grzegorz Lato oskubał Polskę, oskubał polską piłkę — mówi Nowemu Ekranowi Kazimierz Greń. – Miał zmienić Polski Związek Piłki Nożnej, tymczasem zmienił jedynie stan swojego konta.

O korupcji w PZPN Greń pisał już od dawna. Na swoim blogu, ogólnie dostępnym i jawnym. PZPN wielokrotnie karał go dyscyplinarnie, ale żadna z oskarżanych przez niego osób z zarządu nigdy nie pozwał go o zniesławienie. Być może dlatego, że jakikolwiek proces w tej sprawie ujawniłby rozmiar korupcji w polskiej piłce. Dzisiaj ujawnia go Nowy Ekran w bezprecedensowej rozmowie w Kazimierzem Greniem i Wiesławem Wieczorkiem

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *