Odpowiedź na tytułowe pytanie może wydawać się rzeczą oczywistą, wszak terytorium państwa polskiego muszą zajmować Polacy… Jednak obserwowane zachowania Polaków w ostatnich miesiącach, a także niedawne wybory każą obserwatorom powątpiewać w istnienie instynktów narodowych u większości mieszkańców kraju nad Wisłą.

Narodowa bierność, podatność na manipulację i obojętność na sprawy publiczne to tylko niektóre przywary, które powodują niską ocenę polskiego społeczeństwa, a także – zdaniem komentatorów – są powodem wielu negatywnych zjawisk w Polsce.

O stanie polskiego społeczeństwa mówi filozof i ekonomista Zbigniew Modrzejewski.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

4 komentarze

  1. jak to jest z Polakami na emigracji tej starszej 30lat np w Kandzie sa aktywni podczas wybory i glosuja na PiS czy Dude a mieszkaja w kraju gdzie sa mocne srodowiska LGBT i tolerancja sexsualna,aborcja , przyjmowanie emigrantow ,legalizacja palenia marihuany itp ich dzieci wyrastaja w tych srodowiskach i smieja sie z Polski i to co robi PiS oni oczywiscie nie maja na to wplywu i to pokolenie juz tu zostanie czy to nie jest obluda a uwazaja sie za Polakow beda zmieniac Polske i nowe pokolenie w Polsce ale w swoich rodzinach tego nie robia a przeciez mogli wrocic jak dla nich sa tak wazne wartosci ktore reprezentuje PiS ,ci ludzie nie powinni miec prawa do glosu

  2. I to jest bardzo trafne. Talmudyzm jest bardzo gleboko rozpowszechniony w Niemczech. Ja doszlam do tego stwierdzenia Po ktrotkim czasie, ze medycyna jest talmudyczna. Mowie to z wlasnego doswiadczenia i zostalo moje stwierdzenie potwierdzone przez lekarza.

  3. Kluczową sprawą jest RELIGIA. Bez rewolucji w tej materii nie tylko Polacy ale cała biała Rasa europejska w Europie i Rosji ( R1a, R1b ) zostanie zmarginalizowana i skończymy za 10,50,100 lat jak Indianie Amerykańscy a Nasi potomkowie tych których zostawią przy życiu, będą uczyć się o żydowskim “stwórcy”, który stworzył wszystko w 6000 lat temu w 6 dni z niczego ! Już tak jest bo przecież katecheci “uczą” o tym Nasze dzieci w szkołach ! “Uczą” o żydowskim “stwórcy” i żydowskim “zbawicielu” XXI wiek ? Koniec Świata koniec białej Rasy religia Nas załatwiła !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *