Wystąpienie dr Jana Przybyła (teologa, znawcy polskiej XIX w., byłego wykładowcy historii kultury polskiej i historii Kościoła) wygłoszone w kościele Księży Pasjonistów w Łodzi.
Znaczenie chrztu dla polskiej tożsamości
Skrót wykładu prof. Andrzeja Nowaka wygłoszonego na konferencji naukowej PAN „Wokół wielkiego jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski” w Poznaniu
Chrzest Polski: fakty i zagadki
Prof. Krzysztof Ożóg. Co tak naprawdę (i gdzie) stało się w roku 966? Dlaczego właśnie wtedy? Co kierowało Mieszkiem? Czy Polska mogła nie powstać? Od kiedy Kraków jest w Polsce i czy trafił do niej ochrzczony?
Imagines Medii Aevi
Wystawa z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
Millenium w Gdańsku 1966
W świetle prawdy
Gdzie chrzest tam nadzieja – reportaż
Najprawdopodobniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku książę Mieszko I przyjął chrzest. Od tego dnia datuje się powstanie Państwa Polskiego i włączenie go do rodziny chrześcijańskich państw Europy.
Chrzest i tożsamość
Myśląc Ojczyzna – ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz
Mój chrzest, moja nadzieja, moje życie chrześcijańskie
Westerplatte młodych
Grzegorz Braun w Poznaniu na uroczystościach 1050 lecia Chrztu Polski
16 kwietnia A.D. 2016
Decyzja wiary
Myśląc Ojczyzna – ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz
Wielki jubileusz Chrztu Polski
Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
Grzegorz Braun – 1050 rocznica Chrztu Polski
Poznań, 16.04.2016
Chrzest i co dalej?
Chrzest Mieszka I dał podwaliny pod budowę wielkiej historii i pięknego dziedzictwa, którego spadkobiercami jesteśmy my – Polacy XXI wieku. Jaka odpowiedzialność spoczywa na nas? Jak powinniśmy świętować ten jubileusz? Kim jesteśmy w kontekście tego wydarzenia? Co Polska dała światu poprzez swoje chrześcijaństwo? Reportaż “Chrzest i co dalej” to próba odpowiedzi na te i inne pytania, tak istotne w czasie wielkiego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.