Reportaż przedstawia stan prac poszukiwawczych w miejscu pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956 na terenie Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. 3 Maja w Wieluniu, prowadzonych przez specjalistów Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
WOLNOŚĆ jest kuloodporna
Jarosław Wróblewski u Witolda Gadowskiego w radiu WNET
O badaniach poszukiwawczych na Łączce
Spotkanie z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem o poszukiwaniach miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego prowadził Marcin Wikło.
Łączka – ostatni etap
„Łączka” to miejsce, gdzie polskich bohaterów wrzucano do dołów i zasypano fałdami ziemi, licząc na to, że nigdy nie zostaną odnalezieni. Na miejscu takich „pochówków” powstawały pomniki ich oprawców…
Nie chodzi o liczbę osób tutaj pogrzebanych, bardziej o ich wielkość! – ekshumacja „na Łączce”
Prof. Krzysztof Szwagrzyk i Tadeusz M. Płużański – postęp prac ekshumacyjnych w kwaterze „na Łączce” oraz rocznica zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego w więzieniu mokotowskim.
Jerzy Zelnik wolontariuszem na „Łączce”
Znany aktor zgłosił się, jako wolontariusz, do pomocy przy pracach ekshumacyjnych w Kwaterze „Ł” na warszawskich Powązkach.
Mieli być na zawsze zapomniani
W niedzielę 27.09.2015 r. odbyły się państwowe uroczystości pogrzebowe ofiar terroru komunistycznego odnalezionych w kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.
Płużański o Ince, Łączce i Komorowskim – mówi jak jest!
Tadeusz Płużański o Ince, Łączce, Komorowskim i wojnie trzeciego pokolenia UB-owców z trzecim pokoleniem AK-owców
Uroczystość na Łączce – 1 marca 2015
Grzegorz Braun
Fundacja Łączka postawiła Wyklętym krzyże
28 lutego Fundacja „Łączka” oraz Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, postawiło na warszawskiej łączce, 36 brzozowych krzyży. Krzyże stanęły dokładnie w miejscach gdzie byli pogrzebani Żołnierze Wyklęci, którzy zostali już zidentyfikowani. Akcji przyglądały się tłumy mieszkańców Warszawy. Krzyże pozostaną na Powązkach do momentu powstania Panteonu Bohaterów Narodowych.
Rozmowa Niezależna – Sławińska i Płużański
Rozmowa z Beatą Sławińską i Tadeuszem Płużańskim z fundacji „Łączka”
Upamiętnianie Żołnierzy Niezłomnych
W tym miejscu zostałem odnaleziony…
Łączka nie będzie „Miejscem Pamięci Narodowej”?
Trwa batalia o Łączkę