Róbmy swoje!

Stanisław Michalkiewicz przedstawia listę książek nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody Literackiej imienia Józefa Mackiewicza. Nagroda przyznawana jest polskim autorom za książki „w szczególny sposób popularyzujące rodzimą kulturę, historię i tradycję”.

Tusk dostał nagrodę za walkę z Polską i Polakami!

Portal Foreign Policy zaliczył Donalda Tuska do grona 100 najbardziej znaczących myślicieli ostatnich 10 lat na świecie! Wybór uzasadniono w sposób, który każdego Polaka powinien co najmniej zmartwić. Otóż wspomniane medium wyróżniło byłego polskiego premiera za walkę z własnym narodem i jego nacjonalizmem! Czy trzeba jeszcze kolejnych dowodów na zdradę „słoneczka Peru”?

O życiu i twórczości Józefa Mackiewicza

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku, a w Polsce bardzo słabo znanego. A także nagrodzie literackiej imienia Józefa Mackiewicza, której jest pomysłodawcą. 10 listopada odbędzie się uroczystość, podczas której zostanie wręczona nagroda główna i wyróżnienia tegorocznej edycji. Jednym ze sponsorów wyróżnienia jest wydawnictwo Capital, wydawca książki Stanisława Michalkiewicza „Niemcy, Żydzi i folksdojcze”.