„Dwa państwa członkowskie były na tyle uczciwe, by powiedzieć że nie ma sensu podpisywać tego traktatu. Inne go podpisały i dały do zrozumienia, że nie wierzą by ich naprawdę dotyczył. Zanim jeszcze atrament wysechł na traktacie, Hiszpania i Holandia zapowiedziały, że nie będą się stosować do jego postanowień.”
Na straży wolności: Unia Europejska
Nigdy jeszcze tak niewielu nie oszukało tak wielu
Mike Nattras (UKIP) w dosadnym przemówieniu o traktacie lizbońskim nawiązuje do słynnego powiedzenia Winstona Churchilla: „nigdy w historii wojen tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu”.
Martwy traktat lizboński
Jana Bobosikova o martwym traktacie lizbońskim.
„Nie” znaczy „nie”!
Nigel Farage podsumowuje 5-letnią kadencję Parlamentu Europejskiego.
Europa nie potrzebuje ani jednego unijnego urzędnika
Euronacjonalizm Angeli Merkel
Rok 2007. Brukselskie elity chcą przepchnąć Eurokonstytucję tylnymi drzwiami. Ustalają, że nigdzie nie może odbyć się referendum w tej sprawie z obawy o druzgocącą porażkę ich pomysłów na Europejskie Superpaństwo. Nigel Farage ostro się temu sprzeciwia. Jak się później okaże – bezskutecznie, choć nie do końca. W Irlandii referendum musiało się odbyć ze względów prawnych. Obawy biurokratów potwierdziły się. Europejczycy nie chcą takiego kierunku ewolucji Unii. Traktat jest martwy. Na jak długo?
Nigel Farage poucza Nicolasa Sarkozy w sprawie Traktatu
Nicolas Sarkozy próbuje przepchnąć Traktat Lizboński mimo irlandzkiego „Nie”. Nigel Farage stanowczo protestuje. Uważa, że zgodnie z umową ten traktat jest już martwy.