Głupotę ludzką można porównać tylko do cierpliwości Boskiej, która jest bezgraniczna

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat przejęcia przez państwo terenów Westerplatte od samorządu miasta Gdańsk i opinii, którą na ten temat wyrazi Paweł Wroński. Dziennikarz Gazety Wyborczej napisał na twitterze, że Niemcy podczas walki o Westerplatte ponieśli większe straty niż Polacy, w związku z czym, jego zdaniem, też powinni być godnie upamiętnieni.

Zdaniem Pana Stanisława Gdańsk coraz bardziej emancypuje się od Polski, co widać choćby po zapowiedziach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej w tym mieście. Obchody mają mieć formę radosnego pochodu, który prawdopodobnie będzie świętowaniem przyłączenia Gdańska do Rzeszy. Odnosi się także do wypowiedzi prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz, która narzeka na władze Polski.
Stanisław Michalkiewicz komentuje również list, który do Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, napisał naczelny rabin Polski, Michael Schudrich. Rabin odesłał zaproszenie na obchody utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Podobne

Ostatnio poruszane tematy