Badania DNA wykazały że nasz praojciec urodził się około 15 000 lat temu. Ziemie polskie były nieustannie zamieszkiwane przez naszych przodków przez dobrych kilka tysięcy lat. Wiele się więc wydarzyło przed rokiem 966

https://www.youtube.com/watch?v=ZOdRlNKCYMM

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

79 komentarzy

 1. Propaganda PRL wraca! Nikt chyba nie sądził, że Bóg stworzył Polaków w 966 roku! W 966 Mieszko I powołał do istnienia Państwo Polskie! Od tej daty ISTNIEJEMY JAKO POLACY!!! Wcześniej były dzikie, pogańskie plemiona! Komu tęskno do handlu ludźmi, niewolnictwa, samosądów, morderstw honorowych, prawa pierwszej nocy, kto tęskni do prymitywu, niech jedzie na zachód, do strefy “No Go”! Powodzenia!

  1. O właśnie, byłbym zapomniał!I Ośmieszające, niemerytoryczne “hehe” komentarze! Z tego też wyleczyło nas Państwo Polskie dzięki przyjęciu chrześcijaństwa! Z wyjątkiem tych, którzy ciągle chcą być Prasłowianami! Dziękuję za spontaniczną prezentację!

  2. Proszę Pani, Polacy to obywatele Państwa Polskiego! To narodziło się 1050 lat temu(Około!). Państwo natomiast, to sposób zorganizowania się społeczności mające na celu wytyczenie i obronę obszaru na którym chce żyć i kultywować obrany system wartości. Zatem Polska, to Polacy i chrześcijaństwo. Wcześniej byli Słowianie, nie wiadomo czy zorganizowania w jakiekolwiek państwo! Z pewnością nie w Polskę, tożsamą z Naszą Polską! Bo nawet jeżeli, co wątpliwe, nazwa byłaby taka sama- to wartości wynikające z dominującej religii, zupełnie inne! Prasłowianie nie byli chrześcijanami z całą konsekwencją tego faktu! Prawdopodobnie, w najlepszym wypadku, nie odbiegali poziomem moralnym od dzisiejszych prymitywnych ludów, państw i państewek! Co do Pani argumentu! Przecież państwa, główni aktorzy II WŚ, III Rzesza Niemiecka i ZSRR były mocno prymitywne! Oczywiście nie technologicznie a cywilizacyjnie i moralnie- a armie miały przednie! Co za argument! Strefach “NO GO” też mogą wystawić mocne armie… to w naszych oczach ma czynić ich mniej prymitywnymi cywilizacyjnie i moralnie?

  3. Mariusz Albertusiak Stwierdziłem fak że piszesz po prostu zwyczajnie nie na temat i mieszasz epoki czas prawo .Twoje komentarze świadczą o nikłej wiedzy ,zacietrzewieniu i niestety braku refleksji.Nie mam zamiaru edukować wystarczy poszukać dlaczego to jakiś gość zaprzecza mojemu twierdzeniu( taka myśl ) sam byś się dowiedział .

  4. Agnieszka Grygo Pan mnie obrażał, bo pominął Pan wobec mnie obowiązek uzasadniania swych wypowiedzi. Pan rzuca wobec mnie rozkazy, “odsyła do biblioteki” stawia się w roli autorytetu.

  5. Tomasz Kulpaczyński Ja nie twierdzę, że to Kk, wprost zlikwidował niewolnictwo. Chrześcijaństwo nie jest opcją polityczną, nie tworzy, nie promuje wprost gotowych rozwiązań społecznych. Nawet niewolnik ma szansę się zbawić, dla Kk nie ma problemu! Daje natomiast(Ch,Kk) klimat do zmian, formując człowieka. I Tak, wiedzę na temat historii mam nikłą. Za to dobrze znam siebie, XX- wieczny “produkt” formacji Kk. Z dużą dozą pewności stwierdzam- obyczaj mój lepszy niż gdybym urodził się przed 966lub aktualnie, w krajach z innymi filarami cywilizacyjnymi niż “łacińskie”. Zaszczytem jest dla mnie wsparcie z Pan strony, nie mniej cenię wskazanie pola mojej ignorancji!

  6. Przecież w szkole nikt nie uczył, że przed Mieszkiem nie było niczego. Po prostu skupiano się na faktach, a niewiele wiemy o przeszłości. Nasi przodkowie (genetyczni) mieszkają na terenach dzisiejszej polski od kilku tysięcy lat, ale nie bardzo im się chciało kuć swą historię w kamieniu, to opieramy się na baśniach i legendach. Co z tego wychodzi…

  7. Mariuszu pragne tylko nadmienic że prawo pierwszej nocy wprowadzono w czaise gdy na ziemiach władców Polski było chrześcijaństwo wcześniej nie było takiej instytucji.

  8. Być może! Sam Pan widzi, że chrześcijaństwo nie wszystkim Polakom przyjęło się/przyjmuje się w równym stopniu.(Przykład- obecne prawo aborcyjne!)Wystarczy poczytać komentarze. Faktem jest, że prawo to było zupełnie niezgodne duchem Ewangelii i… obecnie nie ma po nim śladu!

  9. Uważam(choc moge sie mylić) że Słowianie podobnie jak Celtowie mięli wysoko rozwinięty system społeczny mało tego znacząca rola kobiet zbliża Słowian do Sauromatów .Polska szlachta z resztą zawsze twierdziła( w przeciwieństwie do pozostałej szlachty europejskiej) iZ od Sauromatów pochodzi co jest więcej niż prawdopodobne o czym świadcza najstarsze herby szlachty polskiej wprost wywodzące się od tamg sarmackich.

  10. “Pana Pewność na temat obyczajów przed 966 roku jest wyłącznie iluzją lub , co gorsza, wiarą.” – przecież nie pisałem, że je znam! Pan też nie! Wywiodłem, że mało prawdopodobne, że były szlachetniejsze od chrześcijańskich, jeżeli nasi protoplaści słynęli np. z handlu niewolnikami, a samosądy na żonach ganione były przez misjonarzy jeszcze w bodaj XII wieku!

  11. Tomasz Kulpaczyński Przepraszam prowadziłem równoległą dyskusję na podobny temat. Zdanie na temat prawdopodobnych obyczajów Prasłowian, wywiodłem dopiero powyżej. Wspomniane zasady szanuję- chociaż warto prezentując je, coś o nich powiedzieć! W końcu nie jest Pan Mojżeszem!

  12. Mariusz Albertusiak przykro mi ale handlu niewolnikami zabronił tzw cesarz niemiecki a handel i tak sie odbywał przypoinam że całkowicie został zakazany dopiero bodaj w XIX w najpóźniej w chrzescijańskiej Anglii ,zas ,,oświeceni”prusacy handlowali swoimi chłopami na potęge sprzedając ich do armii i strasznie bidolili że ich zbyt mało ginie na wojnie i z tego powodu pieniędzy nie otrzymują.Chrześcijaństwo pod wieloma względami było gorsze od tzw pogaństwa i obyczajów panujących przed wprowadzeniem chrześcijaństwa.

  13. Dziękuję za propozycję zakończenia dyskusji! Nie chciałem tego robić jako pierwszy! A będzie mi czasu brakować! Szkoda jednak, bo chciałbym zobaczyć Pana w akcji, a nie zapamiętać, jedynie jako miotającego “gotowcami”, obrazkami i filmikami! Dziękuję!

  14. Proszę Pana, znać zasady,a umieć je stosować, obiektywnie oceniać ich realizację u siebie- to dwie różne rzeczy! Sam łączyć ich, przyznaję, nie potrafię! Zwłaszcza w konwencji FB, w konwencji walki! W takiej, dla niepewnych i letnich- miejsca jest mało lub wcale. Szkoda, że nie będę miał okazji podziwiać na wspomnianym w pierwszym zdaniu polu, Pana.

 2. Lechici … i Lechistan istniejaca nazwa Polski w starych ksiegach Perskich z przed 5000 lat do mnie przemawia …znam hstorykow z Iranu …ktorzy mi to opowiadaki …wiec zakalmana historia naszego narodu …zniszczona przez wojny i zaborcow … a obecnie przez sowieto-zydokomune …jeszcze sie odrodzi i powstanie jak Fenix

 3. Mariusz Albertusiak. Sam jesteś propagandą a twoje myślenie to rozumowanie pustego cepa!!!!!!!!!!!!!! Chcesz stwierdzać autorytarnie to mów sam za siebie! Dziś tylko niedorozwoje umysłowe wierzą w państwo polskie od Mieszka I. Heheh 😀 “Tak -wyrośliśmy nagle z buszu a wcześniej rządzili tu Niemcy a Polacy byli małpami i pojawili się nagle z nikąd. W roku 966 wylądowało UFO i wysiedli z niego Mieszko I z drużyną i rozpłodowymi Polkami. A co druga była Żydówką ” 😀 Nawet dziecko pomyśli, że coś tu nie gra a nie gra i to bardzo. Polacy jesteśmy Lechitami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Spadkobiercami ogromnego Imperium!!!!!! A jak kole to katola czy antypolaka w oczy to niech dalej klęka przed sektą z Watykanu , która od 1000lat okupuje nasz kraj! Czy przed masońską lożą izraelsko- hamerykańską. Ale niech wyraża opinie sam za siebie a nie za innych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Dziękuję za spontaniczna prezentacją tego, w jakiej kondycji intelektualnej i obyczajowej bylibyśmy, gdyby Mieszko I nie włączyłby nas do kręgu Cywilizacji Łacińskiej. Gdyby Panu przyszło jeszcze coś do głowy- proszę pisać! Ciekawy materiał Pan podaje! 🙂

  2. Mariusz Albertusiak Winszuję Panu wysokiej kultury prowadzenia dialogu ale powiem panu tak. Prawdziwie dobra kondycja intelektualna nie polega też na tym aby odrzucać ślepo artefakty przeszłości tj. podania źródłowe ze starych autorytatywnych kronik, które to właśnie zostały spisane przez osoby pochodzące z pańskiego, łacińskiego kręgu kulturowego-. biskupów polskich, t.j. np. Prokosz czy znany nam polski pisarz Długosz a opierać się jedynie na szerszych zarysach podręcznikowych sfałszowanych przez indoktryniarzy niemieckich czy ruskich. Pozdrawiam 🙂

 4. Zgadza się co do genetyki, ale nie zgadza się co do datowania. O jakich kilkunastu tysiącach lat tu mówimy?! Jestem przekonany że cała ekspansja ludzkości z bliskiego wschodu i późniejszy podział rasowy (czyli genetyczny) rozpoczął się później niż 6 tysięcy lat temu.

 5. Niemcy dopiero w roku 1871 w pałacu wersalskim podpisali dokument, który świadczył o zjednoczeniu ziem niemieckich, Polska ma już swoją historie 1050 lat, wiec jak oni mogą nas uczyć demokracji

 6. W szkołach nie uczą prawdy. Ponieważ jesteśmy kolonia, prawdy być tu nie może. A historia jest pisana dla lokalnego prekariatu. Na kolumnie Zygmunta jest tablica, i mówi ona że ten król który jest tam uwieczniony był 44 królem Polski – tych terenów…

  1. David Taczykowski Archiwa nie gryza i sluza do czytania i samouctwa ,a nie przystawania na wymyslona historie przez naszych bylych zaborcow napisana raczusami usluznych pisarochow za sowita ma sie rozumiec oplata,a co za tym idzie miedzynarodowa zgoda na zatajanie historii prawdziwej.Niemcy z Nemrodystami przybyli do Polski w czasach Nerona,gdy nasi wojowie poszli zaprowadzac porzadek w tej rozpuscie jaka tam zapanowala.Niemi kiedys zamieszkiwali tereny rozumiane obecnie terytorialnie-okolomongolskie,a sama owczesna Mongolie roznorakiego kalibru plemiona Nemrodystow.Przed Neronem pojawiali sie z tych plemion ,, Niemych” jedynie pojedynczy osobnicy,zwiadowcy na terenach podbiegunowych obecnej Finlandii,ktoredy rowniez wslizneli sie do Europy pod nieobecnych naszych wojow przynoszac rowniez Nemrodystow jako swoj ogon.Kolejnym zatajonym faktem jest,ze siostra Juliusza Cezara byla polska krolowa,a przyniosla w swoim wianie owczesna Bawarie,ktora ciagnela sie az do obecnego Lubenau, w ktorym jakis Hans /kierownik jakiejs tam hurtowni/stwierdzil do zatrudnionych tam Polakow,ze zrobi im drugi Auswitz!Nasi przodkowie w podziece za dobroc owej krolowej o imieniu Julia/matka Pompejusza,ktorego grob jest w Watykanie/ zbudowali Wieden .Czytac warto,bo wiele mozna sie dowiedziec.

 7. Calun turynski zawiera tez nasza haplogrupe,a odkrycie tego faktu automatycznie zakonczylo dalsze badania coby oszustwa zachlanych pisaruchow/pierwszy z torbami za nalozone podatki padl Babilon/ nie wyszly na jaw-wielu musialoby zwrocic nagrody Nobla z tym faktem zwiazane,

 8. Pewne jest tylko to, że historia Polski jest napisana pokracznie i w dodatku pełna absurdów. Niektóre “autorytety historyczne” tłumaczą powstanie państwowości po chrzcie jakimś bliżej niewytłumaczalnym fenomenem.

 9. Powinowactwo niektórych Prasłowian ze starożytnymi Scytami (których częścią byli Sarmaci) stawia nas w rzędzie plemion o dużym stopniu pokrewieństwa z odłamem Scytów znanych jako Shakjowie (ich nazwa zachowana w historii w martwym języku PALI oznacza kołczan na strzały, czyli SAKWĘ. Siakja=Sakwa)

  Tutaj zaczyna się prawdziwa sensacja:

  Książę spadkobierca niewielkiego księstewka Siakjów, które zawędrowało aż w okolice pogranicza północnych Indii i Nepalu… postawny, niebieskooki jeździec i zawołany łucznik o jasnej karnacji… twardziel, wojownik i mędrzec o czystym sercu…

  Książę Gautama Siddartha Siakjamuni (z rodu Siakjów), urodzony 2560 lat temu…

  … znany powszechnie jako BUDDA…

  …to jak najbardziej nasz daleki krewniak…

  1. Posągi Buddy w Birmie wszystkie mają NIEBIESKIE OCZY. Przedstawienia Buddy są różne w różnych krajach, zależnie od lokalnego kontekstu. Ludzie w Polsce często znają jedynie “Buddę-grubaska”, rozpowszechnionego w Chinach. To jednak tylko “lokalna wersja” wynikającego z lokalnego chińskiego kontekstu, który nie ma żadnego związku z historycznym księciem Siddhartą z plemienia Siakjów (Scytów)….

   Siakjowie wraz z innymi Ariami byli częścią fali białych przybyszów, którzy weszli od północnego zachodu w zamieszkujące indyjski subkontynent plemiona Drawidów o ciemnej karnacji.

   Lokalne religie hinduistyczne wśród plemion drawidyjskich istniały przed najazdami Ariów. Ariowie mieli białą cerę i niebieskie oczy. Jak poniższy Budda właśnie:

  2. Tutaj słynna złota moneta sprzed 2 tysiecy lat. Odkryta w Ahin Posh – na pograniczu dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu.

   Pochodzi ona z królestwa Kushan i została wybita przez buddyjskiego władcę imieniem Kanishka, którego stolica mieściła się w mieście MATURA na obszarze dzisiejszych północnych Indii…

   Na rewersie z prawej strony stoi Budda. Widnieje tam napis grecki “Boddo”. Na awersie król Kaniszka Wielki…

   Jak łatwo zauważyć na tym najstarszym znanym przedstawieniu Buddy, stoi postawny facet wykonujący GEST NIEUSTRASZONOŚCI (otwarta dłoń zatrzymująca zło).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *