Z całej palety mechanizmów finansowych, które rząd ma do dyspozycji, aby gnębić i wyzyskiwać obywateli inflacja jest najniebezpieczniejsza.

Dariusz Grabowski

W umiarkowanym stopniu jest korzystna dla gospodarki. Kiedy pozostaje pod kontrolą nikt nie odczuwa jej konsekwencji. Natomiast gdy przyśpiesza ludzie zaczynają tracić oszczędności życia mimo, że z ich kont nic nie ubywa. Na koniec wszyscy budzą się w rzeczywistości, gdzie nie posiadają już nic, bo wszystko co sobie odłożyli nie ma już żadnej wartości.

Jeden komentarz

  1. Prymitywnego durnia nie da sie przekonac, ani nauczyc! W szczegolnosci, gdy ten duren ma z tego ogromne korzysci. Tak przedstawia sie demokracja! Trzeba przy tym zauwazyc, ze sa rozne demokracje w roznych krajach ! Tych prymitywnych durni, a zarazem zlodziei nalezy wystrzelac, albo grzecznie zapytac; Skad maja pieniadze? Nastepnie ich rozliczyc prawnie z pelna konsekwencja! Tego nie da sie uniknac, a jedynie przedluza sie w czasie! Co do pracownikow, to w Niemczech czy innych krajach sa tak zwane, przerwy techniczne wynikajace z zawieszenia przez przedsiebiorce dzialalnosci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *