Kariera Donalda Dyzmy

– Jacek Karnowski- prezydent Sopotu z ramienia Platformy Obywatelskiej, były skarbnik tej partii. Za jego rządów i z jego udziałem powstał tzw. układ sopocki. Dziś toczy się przeciwko niemu postępowanie prokuratorskie.

– Aleksander Grad- firma geodezyjno-projektowa MGGP wygrywa przetargi organizowane przez agencje rządowe i spółki Skarbu Państwa. Udziały w niej mają żona Aleksandra Grada i jego kolega

Tomasz Misiak- Senator Platformy Obywatelskiej- jego firma otrzymała bez przetargu rządowy kontrakt na 48 milionów złotych.

Beata Sawicka- posłanka Platformy Obywatelskiej- oskarżona o korupcję. Zasłynęła zdradzeniem agentowi CBA planu polityków PO wobec szpitali.

Janusz Palikot- najbogatszy parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej. Słynie z chamstwa, prymitywnego języka i grubiańskich obelg kierowanych pod adresem głowy państwa. Coraz większe wątpliwości budzi także sposób finansowania jego kampanii wyborczej oraz książki Donalda Tuska.

Waldemar Pawlak- Przetargi organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną, której przewodniczy wygrywają firmy należące do jego konkubiny oraz do innych członków rodziny.

Podobne