Ledwo co zaczął się luty a już przyszła Wiosna. Nie jest to jednak wiosna kalendarzowa. To nazwa nowego Cyrku, godnego następcy sławnego Cyrku Palikota. Dyrektorem tego przybytku jest znany cyklista, twardo trzymający nogi na pedałach, tow. Biedroń. Jak na wzorowego demokratę ludowego przystało nazwę partii pożyczył od Stowarzyszenia Wiosna znanego z akcji „Szlachetna Paczka”.

Oczywiście lepiej byłoby ją pożyczyć od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wtedy puszki partyjne byłyby pełne, ale Jurek Owsiak na pewno by się wkurzył, a wiadomo, że jak się wkurzy to bywa porywczy. W przypadku Wiosny nikt nie protestuje i protestować nie będzie. Stowarzyszenie zresztą ma swoje problemy. Jak informuje Onet – w organizacji nastąpił przewrót.

Formalnie wszystko przebiegło w pełni legalnie. Walne zgromadzenie odwołało dotychczasową szefową i powołało nowego prezesa zarządu. Niestety jest on księdzem, który nie jest gościem TVN-u, a decyzja nie została skonsultowana z kolektywem redaktorskim Onetu i Gazety Wyborczej. Anonimowi informatorzy mówią natomiast, że „znów panuje atmosfera zagrożenia i kilka osób się popłakało”. Wszystko więc wskazuje, że to przewrót.

Na szczęście Onet zachował rewolucyjną czujność i poinformował masy robotnicze i chłopskie o początku końca starej Wiosny. Bo idzie nowa Wiosna. Bez księży, mięsa i węgla. Wiosna, w której górnicy przekwalifikowani zostaną na aktywistów miejskich popijających sojowe latte a polskie kopalnie wykupią Czesi. Będzie za to gaz. Gaz rosyjski kupowany o Niemców. By żyło się lepiej!