Potęga wyparcia

Po wieloletnim procesie 5 wielkich koncernów farmaceutycznych zostało zmuszone do zapłacenia 26 mld za nieuczciwe praktyki, obliczone na upchnięcie na rynku jak największej liczby silnych i silnie uzależniających leków przeciwbólowych.


Korumpowanie lekarzy i władz, fałszowanie dokumentacji, ukrywanie prawdy o skutkach ubocznych, propaganda nakłaniająca do sięgania po specyfiki ludzi, którzy wcale ich nie potrzebowali… Wszystko to było już wielokrotnie w działaniach „Big Pharmy” opisywane, dokumentowane i dowodzone przed sądami.
Mimo to, poddając się histerii i nienawiści do „wiecie dokładnie czego” z jakąś niewiarygodną siłą nie przyjmowania do wiadomości oczywistych faktów wiedzę tę odpychamy, a na jej przypominanie reagujemy agresją. Tak jakby nie było bezmyślnością zakładać, że te same koncerny, które nie cofały się przed niczym by zarobić miliardy, teraz, gdy na szczepionkach zarobić mogą biliony, na pewno karmią nas tylko rzetelną, medyczną wiedzą, kierują się tylko dobrem ludzi, a nie zyskiem, i nikogo absolutnie nie korumpują.
Rafał Ziemkiewicz

Podobne

Ostatnio poruszane tematy