Stop 67 – odpowiedź na propagandowy spot Tuska

Obywatele mają prawo by w referendum móc opowiedzieć się za przyszłością emerytur, by mieć prawo do demokratycznego udziału w życiu Państwa.

Mówimy stop prymitywnej reformie, rozwiązującej problem „od tyłu”. Jeśli nie będziemy myśleć o polityce prorodzinnej, jeśli nie będziemy myśleli o tym, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci, o tym jak zapewnić ludziom pracę tutaj w kraju, żeby nie wyjeżdżali, to będziemy zmuszeni mówić o tym, czy kolejna władza, o podobnym poziomie intelektualnym jak ta, powie, że musimy wydłużać wiek emerytalny do 75. roku życia.

79 proc. dorosłych Polaków jest przeciwnych podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat, a 86 proc. nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego kobiet do 67 lat – to wyniki ostatniego badania CBOS.

Za propozycją podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat opowiada się niespełna jedna piąta Polaków (18 proc.), a kobiet – tylko co dziewiąty respondent (11 proc.). Uzgodniony przez PO i PSL porozumienie w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego, jest w ocenie Polaków niezadowalający.

http://www.stop67.pl/

Podobne