42 komentarze

 1. Szkoda że nie można tego filmu po prostu ściągnąc na dysk , bo oglądanie go z waszej strony jest niemożliwe ..szkoda ..Poszukam gdzieś indziej może mają bezpośredni link do download’u ..

 2. film rozklada na lopatki, jestem pelen uznania dla tworcow tej ksiazki!!! To wspaniali ludzie!!!
  pozdrawiam

 3. Jeśli nie wierzysz słowu wierz faktom!

  Od czasu “okrągłego stołu” nieprzerwanie
  prezydentują biesiadnicy “Magdalenki” i “okrągłego
  stołu”, premierują biesiadnicy “Magdalenki” i
  “krągłego stołu”, ministrują biesiadnicy
  “Magdalenki” i “okrągłego stołu”. Jeśli nie
  osobiście, nie bezpośredni biesiadnicy, to ludzie
  KOR – marksiści, komuniści, masoni i trockiści,
  wespół z agentami Izraela i MOSADu.

 4. A dlaczego do dnia dzisiejszego nie podaje się, że pierwsze kontakty z Informacją Wojskową miał Wałesa już w wojsku. Potem przez kilka lat był kapusiem w Gdańsku – Stogi. W 1970 r do 1975 był współpracownkiem UB -SB. Ok. Roku 1975 przejęła go ponownie Inforamcja Wojskowa. Jego kontaktem był niejaki Wachowski -kierowca [ podobnie jak Mikołajczyka] a prowadzącym komandor Wawrzyniak.
  Wartość książki to nie tylko pokazanie fragmentu życiorysu ale przede wszystkim spowodowanie – ujawnienie się pozostałości Informacji Wojskowej, tak nagle zmobilizowanej do akcji za Wałęsą. Wystarczy obecnie notować nazwiska tzw zwolenników Wałęsy aby zdać sobie sprawę ilu jeszcze agentów GRU -WSI znajduje się w Polsce
  jerzy jaśkowski

 5. nic dodać, nic podzielić, walka w naszym kraju trwa, ścierają się siły, tak tu jest od wieków, pensje od obcych pobierali nawet królowie Polski. Kaczyńscy nie podołali (jak dotąd) wezwaniom, zanadto uwierzyli w siebie. A kogo na króla? Macierewicz powszechnie znienawidzony przez siły zła, bo to prawdziwy Polak, obserwuję go od dawien dawna.

 6. Jestem młodym człowiekiem /ur.1984/, więc nie wiem, czy w ogóle mam prawo się na ten temat wypowiadać, ale Jeżeli jest tak, jak opisują to historycy IPN-u,to niech Wałęsa wypier…….la na Kubę,do Chin, czy innego komunistycznego ŚMIETNIKA.
  p.s. i pomyśleć, że ta menda dostała Pok. Nagrodę nobla, Szok!!!.

 7. Zygmunt Jan Prusiński /

  OGRYZEK LEŻY W KAŁUŻY /

  Anegdota /

  Ogryzek leży w kałuży, /
  przed chwilą żyd przeszedł tędy /
  spojrzał na ogryzek – przemyśliwał, /
  ile by na nim zarobił jeszcze. //

  NORWEGOWIE /

  “Kochają” nas tylko żydzi – nie Norwegowie. /
  Ja bym wolał żeby kochali nas Norwegowie… //

  15.07.2008 – Ustka

 8. Drodzy Czytelnicy; myślałem że moje wiersze zamienią się zapisem wdzłuż, dlatego wprowadziłem znaki diaktryczne. Dlatego ponownie powtórzę moje wiersze.

  Przepraszam
  autor – Zygmunt Jan Prusiński

 9. OGRYZEK LEŻY W KAŁUŻY

  Anegdota

  Ogryzek leży w kałuży,
  przed chwilą żyd przeszedł tędy
  spojrzał na ogryzek – przemyśliwał,
  ile by na nim zarobił jeszcze.

  NORWEGOWIE

  “Kochają” nas tylko żydzi – nie Norwegowie.
  Ja bym wolał żeby kochali nas Norwegowie…

  15.08.2008 – Ustka

 10. Jestem urodzona ponad polwieku temu a teraz mam nadzieje i wierze iz nasze Nowe POKOLENIE ur. w latach 80-tych moze uratuje te dazaca do samozaglady Ojczyzne?
  Musimy uczyc nasza Mlodziez Prawdy ale nie przez lewackich nauczycieli ale poprzez Rodzicow…i naukowcow jak autorow ksizazki nt. Bolka TW.
  Pozdrawiam

 11. Oopieramy sie na szczatkowych dokumentach. Ale chwala tym panom za to czego dokonali. Jezcze ksiazka sie nie ukazala a jezdzcy Targowicy przypuscili juz kilka szarz. Do dzisiaj obowiazuje magdalenkowa pacta sunt servanda. Do poki nie zostanie zerwana zmowa milczenia nie nalezy sie niczego spodziewac. Panowie Gwiazda, Wyszkowski, Szablewski, Pradzynski, oraz Pani Walentynowicz doskonale wiedzieli z kim maja do czynienia dlatego zdystansowali sie do poczynan Lecha Walesy

 12. moim zdaniem historia Wałęsy jest zbyt młoda, do prawdziwej oceny potrzebny jest większy dystans a swoją drogą polityka to jedno wielkie bagno

 13. No i wszystko jasne… Reakcje Lecha na te zarzuty są zbyt emocjonalne, żeby to nie była prawda.

  Koniec najmniejszego szacunku dla LWTW Bolek…

 14. Jestem pełen podziwu i szacunku dla autorów książki.
  Pozycja niesamowicie ważna, zwłaszcza dla młodego pokolenia.
  Nareszcie jakiś przebłysk prawdy na polskim padole kłamstwa i obłudy.

  Do Kasii – Kup książkę, przeczytaj, a później pomysł czy nie warto utworzyć jakiś uczniowski komitet na rzecz zmiany patrona szkoły z Wałęsy na np: Herberta. To jest hańba.

  Pozdrawiam
  Wonski

 15. “Do Kasii – Kup książkę, przeczytaj, a później pomysł czy nie warto utworzyć jakiś uczniowski komitet na rzecz zmiany patrona szkoły z Wałęsy na np: Herberta. To jest hańba. ?”

  Sprzedali się za komputer.
  Biedne miasteczko w naszym województwie,.Żadnej świadomości nie mają.
  potem będą śpiewać,
  Po książkę sięgaj codziennie i bierz z bohatera przyklady..”

 16. po komentarzach widać że nie wszyscy jeszcze zgłupieli – szkoda że ci którzy dali się otumanić siłom zła, nie chcą tej prawdy o Bolku przyjąć …

  no i pomyśleć, że trzeba było aż 19 lat, aby tę prawdę o Lechu Wałęsie ujawnić …

  teraz to nawet nie ma co się dziwić, że Wałęsa i ta cała banda nieudaczników (Tusk i reszta kanalii) obaliła rząd Olszewskiego – teraz wiadomo czego obawiał się Wałęsa …

  pozdrawiam

 17. Wyrazam moja ogromna wdziecznosc,autorom ksiazki i tego filmu za odwage i patriotyzm.Cieszy mnie bardzo ze sa w naszym Kraju mlodzi ludzie,ktorzy reprezentuja takie walory.W ten sposob Wy kontynujecie to,co nasze pokolenie zaczelo wtamtym czasie.Chyle przed Wami czola.

 18. “szkoda że ci którzy dali się otumanić siłom zła, nie chcą tej prawdy o Bolku przyjąć ‘

  Jedni są bardzo młodzi i naiwni.
  Drudzy starzy lecz mało zainteresowani by poznać prawdę, bo im nic to nie daje
  Jeszcze są i tacy podobni do Wałęsy, ze swoimi tajemnicami, więc w Jego gronie czują się bezpiecznie.

 19. Przyznaję,głosowałem za Wałęsą.a teraz mamwiele watpliwości,co do jego politycznej przeszłości,za to nie mam wątpliwości,że jest kiepskim katolikiem.Panie Wałęsa,jeżeli ma się pan za wierzącego,to niech pan posypie głowę popiołem i zdejmie z klapy wizerunek Matki Boskiej,bo pan obraża Ją i wszystkich katolików.Obrósł pan w sadło i zapomniał o religijnym nakazie dzielenia się dobrami z biedniejszymi,a przecież Chrystus powiedział:”rozdaj majątek biednym i chodź za mną”.A tak przy okazji,czy pan już przeczytał wszystkie te,złocone, tomy swojej biblioteki,jeżeli tak,to chętnie przyjmę kilka aby się przekonać co do prawdziwości powiedzenia”jesteś tym,co czytasz”.

 20. Do wszystkich komentatorów! Jeżeli wierzycie w to,co piszecie,to dlaczego nie macie odwagi się ujawnić?!Za pseudonimem może się ukryć i Bolek i Olek.

 21. No dobrze, ale co dalej? Co z tego wynika, komu ta prawda niewygodna ma służyć? Czemu posłużyć? Piękne rozczarowanie, jak w miłości, tylko sobie w łeb strzelić. Ja wolałbym jednak mieć z tego coś więcej niż prawdziwsze podręczniki historii. Czy są jakieś propozycje?

 22. Niestety w Polsce wszystko jest ustalane zanim pokaże światło dzienne. W naszym kraju nie ma nic wolnego. Może w latach 1918-1939 a potem az do dzisiaj sama hańba np. Unia Europejska (moim zdaniem II ZSRR tyle że w innym wydaniu). Wystarczy spojrzeć na media co wyprawiają. Jak rządziło PiS, codziennie w telewizji słyszałem krytykę w ich kierunku. Drodzy użytkownicy. Czy teraz słyszycie krytykę w kierunku Tuska? Bo ja tak ale rzadko. Jeszcze dziennikarze śmią twierdzić że im lustracja nie jest potrzebna. Brud, brud, brud. Brawo dla Korwina, Macierewicza i Olszewskieg za zamieszanie jakie wyrządzili. Dzięki nim od tamtej pory można śmiało stwierdzić że Wałęsa miał zbyt dużo do stracenia. Aha i ostAtnia rzecz. RÓWNIE DOBRZE WAŁĘSA MÓGŁBY SIĘ PRZYZNAĆ ŻE BYŁ TW BOLEK BO WTEDY I TAK BY ZOSTAŁ BOHATEREM BO JAKBY NIE BYŁO DĄŻYŁ DO WOLNOŚCI PO KILKU LATACH SWOJEJ WOLNOŚCI i mogłaby byc opinia ze sie nawrócił. To Tyle.

 23. Poprawka:
  RÓWNIE DOBRZE WAŁĘSA MÓGŁBY SIĘ PRZYZNAĆ ŻE BYŁ TW BOLEK BO WTEDY I TAK BY ZOSTAŁ BOHATEREM gdyż JAKBY NIE BYŁO DĄŻYŁ DO WOLNOŚCI PO KILKU LATACH PO ZAPRZESTANIU SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI JAKO AGENT i mogłaby byc opinia ze sie nawrócił. Wyszedłby z twarzą. Panie Lechu więcej oliwy w głowie.

 24. W 1970 r. Wałęsa został wpuszczony na dach KWMO podczas zajść grudniowych. Nigdy by tam nie wpuszczono osoby obcej. Wpuszczono swojego, żeby kierował tłumem. Wpuszczono na dach “Bolka”. Po obejrzeniu materiałow filmowych doszedłem do wniosku, że obalenie komunizmu w Polsce w dużej mierze zawdzięczamy SB.

 25. LECH WAŁĘSA BYŁ ORMOWCEM ???!!!

  Wraz ze swoimi kumplami – ormowcami i mylycjantami, zaatakował w roku 1968 studentów z Politechniki Gdańskiej.

  Dwa lata później (1970) bronił komendę mylycji w Gdańsku.

  BOLEK był wszechstronnym “cwanym żulikiem” – jak mawiał o nim tow. Rakowski Mieczysław.

  Pod tym tytułem napisałem artykuł, można go przeczytać na witrynie AFERY PRAWA:
  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=kultura&id=2485

  Pozdrawiam Czytelników –
  Zygmunt Jan Prusiński, 24 Stycznia 2009 r.

  Ps. Życzę Wszystkim Polakom udanego Roku 2009 !
  Ps. Piszę zawsze “mylycja” – bo nie byli mili…

 26. Tak zwane obalenie komunizmu nie było dziełem Sb a Informacji Wojskowej. proszę nie zapominać, że Rosja rozpoczęła dziania wojenne w Afganistanie i potrzebowała odwrócenia uwagi świata od swoich wojsk. Zamieszki w Polsce doskonale się do tego nadawały.
  Wszystkie zajścia rozpoczynały się w zakładach przemysłu wojskowego, stoczniach, hutach ,portach itd.
  I trzeba ,czytając raporty CIA doskonale spełniły swoją rolę. Amerykanie dopiero w 1983 roku zorientowali się o co chodzi.
  jerzy jaśkowski

 27. Wlasciwie to nie chodzilo tu obalenie komunizmu, bo komunizm do dzisiaj ma sie bardzo dobrze, dzialania komuchow szly w kierunku zmiany oblicza komunizmu, tak aby w przyszlosci Polacy nie kojarzyli ich z komunizmem. Czy ktos dzisiaj kojarzy taki np. SLD ze zmora komunizmu ?
  Komuchy rozegrali to w sposob mozna powiedziec perfekcyjny, nie tylko ze nie stracili swoich wplywow, ale i dzisiaj praktycznie maja silna pozycje, opanowali najwazniejsze strategiczne punkty, jak np. media, banki i dalej w typowy dla siebie sposob oglupiaja nieswiadomy narod Polski. A teraz gdy taki IPN podaje zbyt duzo prawdziwych informacji dotyczacych niedawnej historii Polski takich jak nt. Bolka czy Okraglego Stolu – to oni zamierzaja zlikwidowac IPN. Takze widac ze nawet dzisiaj staraja sie wszystko kontrolowac, i nie dopuszczaja do tego by narod mogl jak za czasow Solidarnosci sie zjednoczyc – wszystko niszcza w zarodku, lub przekupuja zwiazki zawodowe.
  Dlatego wazne jest by odklamywac historie – wowczas zacznie rosnac swiadomosc narodu Polskiego.
  Obecny uklad Round Table obalic mozna za pomoca kartki wyborczej, wystarczy na te bande nie glosowac, i radykalnie zmieni sie obraz polityczny – ciekawe co by z takiego obrotu sprawy wyniklo ?

 28. Boze, oszukali caly naród nawet komunisci sie dali oszukać jaki to bohater ten Walesa.Wspaniały odwazny “Bolek”

 29. Jesteście chorzy na umysłach ludzie. Lech Wałesa współpracował z SB,ale nigdy nie była to jego decyzja. W tamtych czasach musiał chronić rodzinę i żonę, by móc normlnie życ, dlatego współpraca z SB była troszkę przykrywką dla jego demokratycznych poczynań.Teraz powinniście wszyscy być mu wdzięczni, za to że nie ma komuny, bo Gdyby to Wałęsa olał, to do dziś mielibyscie małą Rosję.

 30. Jaming #35
  O czym ty piszesz? Czy nie wiesz ze obrady okraglego stolu to byla manipulacja komunistów? Dzieki temu zachowali wszelkie przywileje, przy niewielkiej rotacji elit na szczycie. Procesu dekomunizacji przeciez po tym nie bylo. Walesa natomiast to jest cwaniak któremu wydaje sie ze cos zrobil. Glownie dzieki telewizji BBC na zachodzie stworzono mit Walesy bez wnikania w kulisy sprawy. Za co mam byc mu wdzieczny? To nie dzieki niemu zmiany zaszly w Polsce w 1989 roku. Zreszta i tak nie takie jakie powinny byly byc.

  1.  Nicku : Jaming #35
   Zgadzam się z kom. w 100 %,powinni dać spokój BOLKOWI,gdyby nie współpracował z SB i ż_masonami uczył by się pływać z kamieniem u szyi.wyborowi strzelcy Tymińskigo czekalina dachach w USA.Zainteresowani to kiedyś podali oraz o fałszowaniu wyborów.

 31. Tajna broń

  Wałęsa podpisał dokumenty dla SB,

  lecz czego dotyczyły nie bardzo wie.

  Podpisywali wszyscy, podpisał także on,

  uzyskując w ten sposób na komunizm broń.

  Ograł tajne służby i komunę.

  Teraz odczuwa ze zwycięstwa dumę.

  Na nikogo nie donosił, tylko bezpiekę zwodził.

  SB założyła mu teczkę za to, że jej szkodził.

  Była to bezpieki gorzka zemsta

  na nielojalnego jej agenta.

 32. Nocna zmiana ,Tw Bolek i podobne filmy powinny byc pokazywane na lekcjach historii w kazdej polskiej szkole .
  Dlaczego kosciol milczy na ten temat .Ohyda .A Tusk i Pawlak uczestnicy przewrotu w 1992 r ,dzisiaj mowia o demokracji – zygac sie chce

 33. taki burak tylko w polsce moze byc takim niby preziem  tragedia
  tylko lech kaczynski byl  normalnym czlowiekiem  a kwasny i  gajowy z budy ruskiej to kolejni   smieszni
  parada  pajac ów  a nie prezydenci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *