Stanisław Michalkiewicz: Państwa zachęcam do tego samego.

Pan redaktor wypowiada się na temat drugiej tury wyborów prezydenckich, sondaży, które na przemian dają wygraną Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu i niedoszłym debatom kandydatów (w TVP i w TVN). Mówi ponadto o tym, że powoli wyjaśnia się fenomen Szymona Hołowni, który uchodził za kandydata niezależnego, ponadpartyjnego, a przed drugą turą wyborów poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i o umizgach do Konfederacji.
Opowiada ponadto o książce Feliksa Konecznego “Cywilizacja bizantyńska”, która jest jego zdaniem bardzo wartościowa.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

3 komentarze

 1. Informuję, że głos oddany na obydwu kandydatów jest nadal głosem ważnym!!!
  Przepisy bowiem stanowią, iż jeżeli na karcie do głosowania wyborca postawił znak „x” w kratce obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów, to głos taki uważa się za ważnie oddany i zalicza kandydatowi, którego nazwisko jest umieszczone wyżej na tej liście od innych nazwisk, przy których również postawiono znak „x” – w tym wypadku głos zaliczony zostanie czcigodnemu Andrzejowi Sebastianowi 🙂 :)!!!
  Pozdrawiam!!

  1. Ile ci płacą za świadome wprowadzanie w błąd? Kodeks Wyborczy (stan prawny z 6maja 2020) w artykule 227paragraf 2 wyraźnie stwierdza, że postawienie na karcie w kratce “obok dwóch lub większej liczby kandydatów” sprawia, że głos jest nieważny.

   1. Faktycznie, masz rację, zwracam honor, może mam nieaktualne dane!!! Tylko czemu od razu, że ktoś mi płaci???? Co za czasy :/
    Pozdrawiam!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *