Z wizytą u Kresowiaków

Grupa młodych ludzi wybrała się na Ukrainę, aby wesprzeć mieszkających tam Polaków. Odwiedzili m.in.: polską szkołę i parafię w Dolinie oraz starszych Lwowiaków. Na trasie nie mogło zabraknąć również miejsc pamięci takich jak chociażby cmentarze w Buczaczu i Korościatynie.

Reportaż: Dzisiaj w Betlejem…

Boże Narodzenie to moment ogromnej radości. Wszak Bóg stał się jednym z nas. Ten czas powinien być jednak okazją do refleksji nad Tajemnicą Wcielenia – to w Betlejem właśnie ma swój początek droga Chrystusa na Golgotę, gdzie pokonana została śmierć.

Wytrwali w wierze

“Wydaje się, iż zbliża się czas Kościoła małego, ale gorliwego” – te słowa papieża Benedykta XVI idealnie opisują Kościół katolicki w Szkocji, który w swojej ponad 1600-letniej historii przeżył tak chwile wielkiej chwały, jak i bolesnego upadku. W roku 100. rocznicy objawień fatimskich Szkocja po raz pierwszy w historii zawierzyła się Matce Boga.

Życiu powiedzmy TAK

SPUC, czyli Towarzystwo Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych to organizacja pro life, która powstała w odpowiedzi na legalizację przerywania życia w Wielkiej Brytanii w roku 1967. 50 lat po tym wydarzeniu obrońcy życia m.in. ze Szkocji, Irlandii i Kanady spotkali się, by z jednej strony spojrzeć wstecz na wykonaną pracę, a z drugiej zastanowić się jak przeciwstawić się działaniom dzisiejszych władz na Wyspach, które chcą legalizacji przerywania życia do 9. miesiąca ciąży.