Od dwóch miesięcy jesteśmy wypychani z realnego życia, zachęcani do pozostania w domach… A co za tym idzie coraz silniej jesteśmy “podłączeni” do cyfrowego Matrixa.

dr Jan Przybył

Wiedza sączona przez media, zarówno te tradycyjne, jak i elektroniczne staje się coraz bardziej nieweryfikowalna. Jesteśmy coraz bardziej podatni na manipulacje i teorie spiskowe.

Jednocześnie, wydaje się, że uważane za cechy narodowe Polaków: przekora wobec władzy, kombinatorstwo itp. przeszły do historii. Ich miejsce zajęło, chwalone przez rządzących “społeczne zdyscyplinowanie”, przekształcające się nierzadko w nadgorliwość i donosicielstwo.

Wiele osób od dawna zwraca uwagę na brak prawdziwych elit społecznych w Polsce, a co za tym idzie dyktat wykreowanych przez “Matrix” celebrytów i “ekspertów”. Czy uda nam się odłączyć od fałszywej rzeczywistości i zbudować nowe elity?

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarze

  1. PROSZE, uzywajcie jezyka polskiego… a nie co drugie slowo ang. A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Mikolaj Rej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *