20 komentarzy

 1. Czego to niby ma dowodzić? Genialny wirusolog i biolog – nie jest zresztą lekarzem! – wypowiada nie sprawdzone bzdury, a ciemny lud z tego robię nie wiadomo co. Poza tym. Rząd USA dał na BADANIA nad szczepionką nie 2 biliony, lecz 2 miliardy dolarów! I nie dla jednej, lecz kilku firm. W tej chwili tylko w USA 14, laboratoriów akademickich i prywatnych prowadzi badania. A na świecie ponad 170. Coś w tym strasznego? I mają robić je może za darmo?

  1. Po pierwsze przestawka bilion-miliard wynika z nazewnictwa anglosaskiego bo bilion w języku angielskim to polski miliard .Profesor słyszał o bilionach więc to powtórzył nie mając świadomości że nazewnictwo jest mylące ..nie jest księgowym . Dość dziwna epidemia zapalenia płuc objawiającego się obfitą wydzieliną w płucach która wywoływała duszności panowała na przełomie grudzień-styczeń ,sam to miałem i w nocy nie mogłem złapać oddechu kilka razy ,myślałem że się uduszę .Jeżeli ten wirus jest taki groźny to maseczki z papieru albo bawełny nic nie dają .szczepionki na wirusy są nieskuteczne bo mutują więc gdzie sens stosowania szczepionek.Bardzo duże grupy ludzi były testowane za pomocą metody którą sam twórca określił jak niewłaściwe wykorzystanie jego wynalazku opartego na genetyce i przeznaczone do całkowicie innych celów.Szybko okazało się że całe grupy ludzi mają bezobjawowego koronawirusa kiedy inni ludzie w szpitalu przechodzili tę chorobę w dramatyczny sposób i kończyła się ona śmiercią .Jednak zawsze trzeba było pogrzebać aby okazało się że ci ludzie mieli współistniejące choroby albo zaawansowany wiek i umarli z innych przyczyn niż koronawirus .Ciemnotę to nam wciska grupa starszych bogatszych i cwańszych i póki co testują na ile można pozostałych ludzi wyrolować.

   1. Tomaszku! Jesteś choć lekarzem, że zabierasz głos na temat nozologii? Czy „uczyłeś” się od Brauna, Zięby nim podobnych „medyków”?
    Skoro ktoś nie rozróżnia kwestii transtalorycznych bilion-miliard, to nie mój problem. COVID19 nie powoduje takich objawów, jakie opisujesz. Poucz się nieco, a potem zabieraj publicznie głos

    1. Śledzę od samego początku historię pojawienia się tego „wyjątkowego” wirusa który jest najczęściej bezobjawowy i strasznie zaraźliwy a przeciwko niemu wytoczono działa w postaci bawełnianych maseczek. Czytam też opinie lekarzy wirusologów i to nie tylko z Polski bo jestem osobą wielojęzyczną oraz mieszkającą także poza Polską . Rozmawiałem też z lekarzami którzy są z kilku krajów .Mam też już tyle lat że doskonale pamiętam „pandemię” świńskiej grypy i jak to wyglądało w praktyce także za granicą i to nie jako turysta ale mieszkaniec i pracownik .Nie jestem też osobą która lubi się rajcować zabawą w teorie spiskowe dokładając do nich swoje trzy grosze niesprawdzonych rewelacji .Mam umysł analityczny i ścisły więc nie nadaję się na bajkopisarza .Pan Braun jest dla mnie osobą która nieświadomie szkodzi polskiej prawicy tak jak Korwin-Mikke .Ci panowie zaczynają mówić z sensem a potem wtrącają niepotrzebne wstawki które dyskwalifikują całą wypowiedź . Narracja oficjalnych szpecjalistów ,zresztą zmieniana z biegiem czasu się zwyczajnie nie klei i przypomina bełkot Urbana w latach 80′ ,podejrzewam że dla ciebie ten pan jest właśnie wyznacznikiem prawdomówności,bo komuna która się teraz przefarbowała na obrońców demokracji zawsze walczyła z „ciemnotą” zaprowadzając nowoczesny ład demoludów .Pan nacialnik WHO wywodzi się z ugrupowania terrorystów komunistycznych i o dziwo nikomu to nie przeszkadza .A sytuacja wygląda tak jakby Dzierżyński został autorytetem organizacji międzynarodowej która publikuje zalecenia i wytyczne krajom „demokratycznego zachodu” .

     1. … W kwestii medycyny autorytetem są czołowi medycy. To, że lubisz powoływać się na Dzierżyńskiego i Urbana. No cóż. Freud pięknie to by uzasadnił, że masz takie inspiracje.
      Jesteś osobą analityczną? Takie brednie wciskaj idiotom.

  2. Ale własnie ciemnota się kończy. Sytuacja z covid wykazala w całej rozciągłosci ze leki, szczepionki, lekarze – wazna rzecz ale najwazniejsza jest nasza kondycja, odporność naszego organizmu. I choć niektuórzy wypatrują szczepuonki jak świętego grala, to inni juz widzą w tym postępowanie ludzi żywcem wyjęte ze średniowiecza, kiedy ludzie wydawali majątek żeby stać sie włascicielami wyschniętego palca świętego antoniego albo gwoździa z krzyża chrystusowego. Widza też ze działania firm farmaceutycznych i ich przydupasów (człobków who i politykow) przypomina zachowanie obwoznych sprzedawców tychże dewocjonali i magicznych amuletów.

   1. A tak na marginesie. Co wy „genialne” żółtodzioby WIECIE nr badań klinicznych odnoszących się do środków farmakoligicznych? No śmiało. Jeśli myślicie, że koncerny dyktują wyniki. No to jesteście chłopaczki pianą od mleka pod „wąsem” w dużym błędzie. Polskie przepisy są uznawane na całym świecie za bardzo rygorystyczne. Ile leków przepadaliscie mlokosy? Bo ja 12. Jako klinicysta. I odrzuciłem 5. Z czego grupa znawców problemu potwierdziła 4. W USA przechodzą praktycznie wszystkie. Bo tam rzeczywiście rządzi kasa. Jeśli nie podoba się wam gówniarze nasza medycyna. Wy…č do USA.! Tam jest wasza cholerna „wolność’. Ale nie gdy zabraknie wam kasy, zdechniecie ilesset metrów za szpitalem, który was wcześniej leczył. Mają swoje „robocze” taxi. Wywożą delikwenta, któremu skończyła się kasa. Parę ulic dalej
    A teraz wyjcie. Bo nic innego nie potraficie. Nazwać was „deb..le” to zbyt mało

   2. Poza tym . Prof. Guru jest WYBITNYM wirusologiem. Nikt temu z klinicystów nie zaprzeczy. Ale nie słyszałem, by na studiach, które ukończył ( nie była to medycyna!) miał choć godzinę zajęć nt stosunków chińsko-amerykanskich. Jeśli znacie jakąś rzetelną uczelnię, która na studiach biologicznych prowadzi tego rodzaju kursy, to podajcie mi jej nazwę smarkacze. Jako specjalista z zakresu wirusologii nie ma prawa po prostu pie..ć takich rzeczy! Inną sprawą jest to, że akurat konflikt między USA a ChRL nie ma żadnego przełożenia na transmisję wirusa na świecie! Ale jako wierni wyznawcy Brauna i jemu podobnych nieuków tego nie rozumiecie. Nawet pewnie nie macie pojęcia ile na tę chwilę powstało artykułów NAUKOWYCH ( nie bredni Brauna!) nt COVID19. Mam stały dostęp do baz medycznych. Ponad 130 tysięcy. A teraz gimbazo śmiało pokażcie swoje kretynizm!

 2. Ludzie, wsłuchajcie się w słowa tego profesora. Fakt, pan profesor trochę źle się wyraził i pan dziennikarz też swoim nieprofesjonalizmem nie pomógł.
  Ale panu profesorowi, gdy mówił o tym, że wirus to efekt polityki USA względem Chin, jest tylko w takim sensie, że poprzez naciski USA, i innych krajów, Chiny relatywnie szybko przyznały o istnieniu nowego wirusa i zaprosiły wręcz inne kraje do szybkiego zapoznania się z nim otwierając przysłowiowe drzwi.
  A wszystko po to, aby zapobiec krytyki jaka miała miejsce gdy informacje o SARS1 był ukrywany prze Chiny parę lat wcześniej.
  Więc jeszcze raz, pan profesor w żadnym razie nie mówi, że wirus jest wyolbrzymiony bądź wykreowany politycznie.

 3. Totalna bzdura , laicy gadają na temat wirusa i skutków jego działania. Zapominają , że tak samo ludzie i specjaliści podchodzili do hiszpanki . Efekt pewnie wszyscy znają

  1. W tamtych czasach nie wiedziano nawet, że są wirusy! Więc „leczono” czym się dało. Np aspiryną. A jej nadmiar zabija. Gimbusy Brauna tego nie pojmą

  2. hahaha dobre dobre, madrale i krety sa wszedzie. dane:
   – w Polsce dziennie umiera srednio 1200 osob,
   – dziennie w Polsce umiera srednio 200 osob z powodu chorob ukladu oddechowego
   – srednio dziennie (okres liczony tylko od pierwszego przypadku do okolo czerwca, gdyby dzisiaj to zliczyc to nie wiem czy dobijemy do 10) 25 osob nie NA a Z wiruskiem covid19. Ponad 80% miala choroby wspolistniejace, ktore byly bezposrednia przyczyna smierci, a srednia to okolo 75lat.
   – z badan nawet juz przeprowadzonych w Polsce wynika, ze prawie 90% osob przechodzi te chorobe bezobjawowo
   – szpitale, ktore zrobiono jednoimiennymi z 500 lozek mialo pozajmowane 20-30 i to tez przez krotki okres, w wiekszosci byly zupelnie puste, a przepelnione to byly zwykle szpitale, ktore pokazywano w mediach podsycajac sztucznie wytworzony strach, mowiac, ze problem covid nas dotyka uh ah

   Ciemnota to jestescie wy wszyscy, ktorzy wciskacie ludziom kit, ze maja sie czegos bac i chodzic w maseczce.

   1. No i? Co z tego ma niby wynikać „lekarzu’ z psiej du..y?
    Bądź łaskaw wyjaśnić mi teraz dlaczego umieralność na COVID19 jest ok 3%. I dlaczego 1 na ok1000 pacjentów musi być intubowany? Jesteś w stanie to wyjaśnić? Ale racjonalnie.

   2. I jeszcze jedno! …! Ponad 90% ludzie nie choruje bezobjawowo! Są zakażeni! Do dziś jednak nie znamy skutków tego zakażenia! Pojmujesz ten problem …!?! Czy będziesz szukać odpowiedzi u Brauna?

   3. Mam pytanie. Ile osób wyłączyłeś w trakcie swej praktyki lekarskiej? Bo ja dziesiątki tysięcy. Przez ponad 40 lat bycia „konowałem” – jak to się często mawia. Nawet wykształciłem ich sporo.
    A teraz pochwał się swym dorobkiem. Dasz radę?
    Obawiam się, że cenzorzy z tej strony w imię obrony wolności słowa i tak nie przekażą w całości tego, co napisałem. W końcu dla nich słowo „…” to wulgaryzm. Ehh. …

   4. I jeszcze jedno „geniuszu” medycyny. Ponad 95% osób z innymi, przewlekłymi chorobami nadal żyłoby. Masz jakąś sensowną odpowiedź na moje dictum? My radzimy sobie z naprawdę bardzo ciężkimi przypadkami. Ale musimy je znać. Problem z COVID19 tkwi w tym, że wciąż zbyt mało znany przebieg tejże choroby w przypadkach złożonych. Pewnie nas wesprzesz …? Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *