Polska Ludowa zamieniła się w ogromny plac budowy. Nie dla bumelantów i spekulantów – oto hasło przewodnie nowej polityki Rządu.

Cały wysiłek narodu koncentruje się na budowaniu. Szczególne zasługi na tym polu ma Zgoda. W ciągu minionego tygodnia wybudowała ona 14 kilometrów autostrad. W ten oto sposób realizowany jest śmiały plan Rządu Ludowego – 1000 kilometrów w 500 dni.

Ale Zgoda buduje nie tylko drogi i autostrady. Przykładem może być Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ZGODA” ze Szczecina, które buduje domy jednorodzinne oraz instalacje gazowe. Podobne zasługi na froncie walki o postęp ma Firma Budowlano – Handlowo – Produkcyjna „ZGODA” z Tarnowa oraz Zakład Budowlany ZGODA z Parczewa. Nie ustępuje im jednak „Zgoda” z Kolbuszowej prowadzona przez przodownika pracy Zbigniewa Niezgodę. „Ze Zgodą każdy projekt zostanie zrealizowany solidnie, szybko i tanio!” – to z kolei hasło firmy „Lucjan Zgoda Buduje” z Augustowa.

Zgoda odnosi liczne sukcesy również na innych polach. W Częstochowie „Zgoda” przetwarza owoce i warzywa, w Lędzinach handluje opałem a w Rudzie Śląskiej gra w szczypiorniaka. W ten oto sposób w całym kraju ZGODA pracuje a demokracja odnosi kolejne zwycięstwa.