Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat sondażu, w którym respondenci odpowiadali na pytanie, kto według nich jest najlepszym prezydentem w historii III RP. 37,6% respondentów wskazało Aleksandra Kwaśniewskiego.


Pan Stanisław uważa, że to dowód na głupotę narodu polskiego, a przy okazji zastanawia się, jak to możliwe, że Aleksander Kwaśniewski został wybrany na dwie kadencje. Mówi także o sprawie Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, która zareagowała na informacje o wydaniu w Gdańsku broszury „ZdrovveLove”, współfinansowanej z miejskiej kasy, a dotyczącej edukacji seksualnej. Jej wpis w mediach społecznościowych zaatakował m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Wroński.
Stanisław Michalkiewicz komentuje również pojawienie się informacji o papieskim dokumencie, z którego wynika, że papież Franciszek zamierza zezwolić na święcenia kapłańskie żonatych mężczyzn. Odnosi się ponadto do przeprosin, jakie na łamach dziennika Haaretz wystosowali Gospodarze Światowego Forum Holokaustu, które odbyło się 23 stycznia w Jerozolimie. Chodzi o nieścisłości historyczne i wybiórczą prezentację faktów, która wspierała rosyjską narrację.