Najlepsze mistrzostwa w dziejach ludzkości

Postępowa opinia całego świata należycie oceniła awans Chorwatów do finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. To włamanie – pisze Gazeta Wyborcza. I ma całkowitą rację, bo dla zespołów nieróżnorodnych etnicznie i rasowo nie ma miejsca w czołówce postępowego świata.

Teraz cała nadzieja we multikulturowej Francji i w świeckim proroctwie tow. red. Zaranka z Przeglądu Sportowego, które brzmi:

Za kilka dni dzieci ludzi stłoczonych w łodziach, nielegalnie przekraczających granice, zostaną mistrzami świata.

Oczywiście ta przepowiednia wyklucza Chorwatów. Gorzej tylko jeśli okaże się, że reprezentanci Chorwacji są dziećmi stłoczonych w łodziach chorwackich rybaków. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Ale nawet taka katastrofa nie byłaby w stanie zmienić opinii prezydenta FIFA tow. Infantiniego, który w szczerych, prostych słowach powiedział, że to najlepsze mistrzostwa świata, jakie kiedykolwiek się odbyły. Oczywiście wygłoszenie takiej opinii byłoby niemożliwe gdyby nie radzieccy uczeni, którzy umożliwili Infantiniemu podróże w czasie. Dzięki nim może dziś śmiało powiedzieć:

Bardzo dziękuję Rosji. Spasiba! Dziękuję rządowi, prezydentowi Władimirowi Putinowi i wszystkim zaangażowanym w to, by te mistrzostwa stały się najlepsze w historii!

Niestety nie wszystko jest takie jakie być powinno. Wg organizacji Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie w skrócie FARE prawdziwym problemem mistrzostw w Rosji są ujęcia pięknych kobiet, które prowadzą do seksizmu. A zdaniem towarzyszy z FARE od seksizmu to już tylko krok do rasizmu. Dlatego FIFA już teraz zapowiedziała, że będzie mniej takich ujęć. A najlepiej, jakby wprowadzić jakiś obowiązek hidżabowy. I osobne sektory niedostępne dla kamer. W tej kwestii sporo można się nauczyć od Arabii Saudyjskiej. By żyło się lepiej!

Podobne

Ostatnio poruszane tematy