Jeszcze prezydent nie podpisał ustawy, a już dostali decyzję. Kanadyjska spółka Copper, należąca do Miedzi Copper Corp., otrzymała decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża rud miedzi i srebra “Nowa Sól” – podała spółka w komunikacie prasowym.

https://www.youtube.com/watch?v=UamLHPr-QQs
Ekspert górnictwa Krzysztof Tytko

Zdaniem ekspertów, złoże to jest większe niż wszystkie złoża eksploatowane teraz przez KGHM. W zakładzie tym zatrudnienie znajdzie od 6 do 8 tysięcy osób, a kopalnia ma być jedną z najnowocześniejszych na świecie. Miedzi Copper kontrolowany jest przez kanadyjskiego magnata surowcowego Rossa Beatty’ego.

Robert Winnicki o ustawie miedziowej

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

9 komentarzy

 1. Gdzie tu afera? Dostała koncesję firma, która starała sie o to od paru lat. Ma zbudować super nowoczesną kopalnie i płacić podatki i specjalny podatek miedziowy też. Będzie odprowadzać do Skarbu Państwa miliardy zł. Ekspert górnictwa Krzysztof Tytko, może jest i ekspertem górniczym, ale napewno nie ekonomicznym, prawnym, a nawet nie geologicznym. On chciałby znacjonalizować polskie górnictwo, żeby było nasze, polskie, państwowe, ale to już przerabialiśmy – czy chcemy powrotu do PRL-u? Tylko ludzie kompletnie nie rozumiejący zasad ekonomii uważają, że państwowe to nasze i że państwowe firmy mogą być efektywne i dochodowe – nie mogą, dlatego system socjalistyczny pada na pysk wszędzie tam gdzie próbują go wprowadzić.

  1. A KGHM mimo złożenia wniosku koncesji nie dostał. Może tu jest afera? Już kilka lat temu były próby przejęcia złóż właśnie się spełniają.

   1. KGHM to też nie polska spółka 70% należy do obcych inwestorów. Poza tym nie ma takich technologi. Sami to przyznali, a wniosek mogli złożyc żeby zablokować konkurencję. Co to wogóle za stwierdzenie przejęcie złóż? do kieszeni ich nie wsadzą, a podatki muszą płacić, tyle że prywatne sa dochodowe a do państwowych jeszcze musimy dopłacać.

    1. Panie Posle Winnicki, skarby Narodowe sie nie wyprzedaje, takze nie dzieli sie skarbami narodowymi z obcymi panstwami! Polska ma najepiej wyksztalconych ludzi na swiecie, moze sama wydobywadz miedz i inne skarby mineralne Narodowe w Polsce! Takim sposobem skarby pozostana wlasnoscia narodu!
     Dobra Narodowe i skarby narodowe NIE WOLNO WYPRZEDAWAC obcym!!!

     Konfederacja straci wiele glosow, wiele osob odwroci sie od Konfederacji za taka wroga postawe wobec NAJWAZNIEJSZYCH skarbow Narodowych NALEZACYCH DO NARODU POLSKIEGO!

    2. KGHM to nie spolka Polska ale PiSowska ,caly zarzad spolki i kierownictwo to PiSowcy koryciarze wlaka jest niesamowita tyle ze Kanadyjska Miedz tez zarzad w Polsce PiSowski czy koryciarze w spolkach mysla o Polsce nie tylko stanowiskach dobrze platnych i wszystko zrobia aby zapewnic sobie przyszlosc a zyski ida za granice dla Polski zostaje VAT i zatrudnienie lokalnej ludnosci o to chodzi jakos opluwany Putin tak nie sprzedaje swojego kraju jak to robia Polskie szmalcowniki

     1. jeszcze to znalazłem;Kidawa Błońska i ci z PO powiedzieli że nie podwyższą płace minimalne i nie dadzą 500+ jeżeli to się stanie kosztem ,,przedsiębiorców”. Mówili że kobiety powinny pracować do 65 roku życia Dokładnie to samo PO SLD PSL i ich prezydent mówili osiem i cztery lata temu. Ci ,,przedsiębiorcy” muszą mieć zyski , takie jak trzysta miliardów zabrane z podatków Polakom , ,,przedsiębiorcy” nie ponosili kosztów bo Polacy pracowali na umowach śmieciowych. Dodamy do tego to że PO SLD PSL i Wiosna zlikwidują CBA i mamy faktycznie brak kosztów tzw,,przedsiębiorców” i płaca minimalna będzie na przeżycie do pierwszego na kredyt. Za rządów PO PSL ,,przedsiębiorcy” doprowadzili do miliardowych strat w KGHM i LOTcie , który miał być przez PO PSL zlikwidowany. Za rządów PiS i Prezydenta Dudy w KGHM i LOTcie są miliardowe zyski. Za rządów PO SLD PSL polscy budowlani doprowadzeni zostali do bankructwa przy budowie stadionów, bo nie zapłacono im. Za rządów PiS i Prezydenta Dudy dziesiątki miliardów z 500+ wchodzi w obrót gospodarczy , już nie zabierają aferały podatek VAT i dzięki temu polscy producenci i handlowcy mają w sumie miliardowe przychody, w skutek czego są miejsca pracy i przychody do budżetu Państwa. I jest wzrost PKB o sto miliardów. Tylko PiS stwarza warunki dla przedsiębiorców . Jak nie wierzysz to poszukaj w googlach o KGHM i układach z Solorzem…..

 2. Państwowe równa się nieefektywne:takie stwierdzenia padają w komentarzach.Jak w takim razie wytłumaczyć fenomen Chin?

  1. Czyżby Ci się marzyła ta miska ryżu którą obiecał premier Morawiecki.I zabawa czołgami na placu …tym razem w Warszawie. Firmy Chińskie są tak samo państwowe jak KGHM polskie. Polska ma firmy zagraniczne prywatne i partyjne .Nie ma czegoś takiego jak “Polskie Firmy”. Po każdej zmianie władzy ,ministra zarządy są wymieniane na swoich. Jedyny program jaki ma PIS i o który walczy to: szerszy dostęp do koryta i nie przebiera w środkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *