O rozrywkowych wątkach kampanii wyborczej (Neumann, Banaś)

Bezlitosny Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat informacji, jakie na temat prezesa NIK, Mariana Banasia, uzyskał dziennikarz śledczy, Bertold Kittel (Banaś wynajmował kamienicę w Krakowie ludziom, którzy prowadzili tam agencję towarzyską).

Komentuje także taśmy z rozmowami Sławomira Neumanna i jego kolegów partyjnych. Zdaniem Pana Stanisława te rozmowy pokazują prawdziwe oblicze polityki. Zastanawia się przy tym, jak ujawnienie taśm odbije się na wynikach wyborczych Koalicji Obywatelskiej.
Stanisław Michalkiewicz odpowiada także na pytania widzów swojego kanału. Dwa z nich dotyczą Konfederacji, wrogości wobec niej pozostałych systemowych graczy sceny politycznej i nieżyczliwego podejścia mediów. Jego zdaniem owa wrogość wynika z tego, że przedstawiciele Konfederacji jako jedyni nie licytują się, która partia wyda więcej pieniędzy obywateli, w związku z czym wykraczają poza system. Konfederacja podchodzi do tego odwrotnie, jednym z filarów jej programu jest zapewnienie, że nie będą nam odbierali pieniędzy.