Globalne ocipienie

Rafał Otoka-Frąckiewicz analizuje najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia – wielka smuta w Ameryce – pożar w fabryce wybornego trunku; po Ryszardzie będą następni, czyli Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki; cud w Wielkiej Lechii – nowe pomysły podatkowe; „Bo tutaj jest, jak jest” – co dalej z Pawłem Kukizem? oraz globalne ocieplenie kontratakuje, czyli jak ciepło zamroziło statek?

Moralne skandale w Kościele irlandzkim. Czy Polsce grozi scenariusz irlandzki?

Anthony Murphy założyciel Catholic Voice, dyrektor Lumen Fidei Institute oraz Society for the Protection of Unborn Children, jest wnikliwym obserwatorem i komentatorem kryzysu seksualnego w Kościele w Irlandii. Z pozycji publicystycznych analizował i omawiał miedzy innymi wyniki prac irlandzkich komisji powoływanych do badania skandali seksualnych.

Kapitulacja projektu politycznego Petru i zmierzch rządów niemieckich owczarków

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat deklaracji Ryszarda Petru, który ogłosił, że odchodzi z polityki i wraca do biznesu, a także na temat szczytu Unii Europejskiej, który – jego zdaniem – obrazuje osłabienie niemieckiego przywództwa i wpływów w Europie. Komentuje również głośne zwolnienie pracownika Ikei.